Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Elektrociepłownia „Zielona Góra” podsumowała sezon zimowy

Elektrociepłownia „Zielona Góra” należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, podsumowała tegoroczny sezon zimowy. Miniona zima była cieplejsza od poprzedniej. Najniższą temperaturę -9°C odnotowano 16 grudnia 2022 r. Dla porównania, w 2021 roku najniższa temperatura na zewnątrz wyniosła -10°C.

Elektrociepłownia „Zielona Góra” podsumowała sezon zimowy
Elektrociepłownia „Zielona Góra” podsumowała sezon zimowy [źródło: www.pgeenergiaciepla.pl]

Elektrociepłownia „Zielona Góra” jest producentem ciepła i energii elektrycznej oraz dystrybutorem i jedynym dostawcą ciepła do systemu ciepłowniczego w Zielonej Górze. Spółka jest również właścicielem sieci ciepłowniczej w mieście. Udział w rynku ciepła w Zielonej Górze wynosi 47%.

Na podstawie prognozowanych zmian temperatury powietrza opracowywana jest prognoza zapotrzebowania na moc. Pozwala to na optymalizację produkcji ciepła, z uwzględnieniem obowiązujących norm środowiskowych.

Dostarczamy mieszkańcom ciepło przez 365 dni, niezależnie od pory roku czy temperatur za oknami. Przy wskazaniach -9°C wykorzystaliśmy 48% mocy cieplnej naszych urządzeń, co pokazuje zapas jaki posiadamy. Elektrociepłownia jest przygotowana na dużo niższe temperatury oraz przyłączanie nowych obiektów. Rozbudowujemy miejską sieć ciepłowniczą, zastępując przestarzałe i nieefektywne źródła niskiej emisji ekonomicznym i ekologicznym ciepłem systemowym. Poprzez te działania, zmniejszamy zanieczyszczenia miasta, poprawiając komfort życia mieszkańców – podsumowuje Radosław Czapski, prezes Elektrociepłowni „Zielona Góra”.

Źródło: pgeenergiaciepla.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz