.
Reklama
ceo-shop.pl
.

Ceny energii – MAP zaproponuje rozwiązanie dla samorządów i instytucji wrażliwych

"Nie zostawimy samorządów samych z szalejącymi cenami energii" – deklaruje wicepremier Jacek Sasin. Na najbliższym posiedzeniu rządu minister aktywów państwowych ma przedstawić rozwiązanie, które uchroni samorządy oraz instytucje wrażliwe przed drastycznie rosnącymi cenami energii.

Ceny energii - MAP zaproponuje rozwiązanie dla samorządów i instytucji wrażliwych
Ceny energii - MAP zaproponuje rozwiązanie dla samorządów i instytucji wrażliwych [Źródło: robotyka.pl]

 

Reklama
oknonet.pl

MAP podkreśla, że od wielu miesięcy na rynkach surowców energetycznych mamy do czynienia z niezwykle ciężką i pogłębiającą się sytuacją. Ceny surowców energetycznych biją rekordy. Jest to efekt splotu wielu niekorzystnych czynników, na które nie mamy wpływu. W szczególności chodzi o agresję Rosji na Ukrainę i świadome działania Moskwy obliczone na destabilizację rynku, ale także nieracjonalne w tej sytuacji działania instytucji UE związane z zaostrzającą się polityką klimatyczną.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o wysokich wzrostach ofert dotyczących opłat za energię elektryczną, jakie poszczególne samorządy czy podległe im podmioty otrzymują od firm energetycznych. Jest to w głównej mierze efekt czynników, o których mowa wyżej. W wielu przypadkach chodzi również o dobiegające końca umowy wieloletnie, które zawierane były w przeszłości w zupełnie innych warunkach rynkowych, kiedy ceny energii oraz jej nośników były wielokrotnie niższe.

W tej sytuacji MAP podejmuje działania zmierzające do złagodzenia tej trudnej sytuacji.

W najbliższym czasie przedstawię na Radzie Ministrów rozwiązanie, które umożliwi objęcie samorządów oraz podmiotów wrażliwych, takich jak placówki ochrony zdrowia, domy opieki społecznej czy szkoły ochroną analogiczną do tej, z jakiej korzystają dziś odbiorcy gazu – podkreśla wicepremier Jacek Sasin.

Szczegóły mają zostać przedstawione na najbliższym posiedzeniu rządu we wtorek, 27 września.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz