.
Reklama
heiztechnik banner 311023
.

Bolt wprowadził elektryczne rowery do trzech polskich miast — lepsza jakość powietrza i brak korków

Mieszkańcy trzech polskich miast mogą poruszać się ulicami elektrycznymi rowerami, które do swojej oferty wprowadził Bolt. Firma planuje, aby docelowo w europejskich miastach jeździło 16 tysięcy elektrycznych jednośladów.

Bolt wprowadził elektryczne rowery do trzech polskich miast — lepsza jakość powietrza i brak korków [źródło: bolt.eu/pl]
Bolt wprowadził elektryczne rowery do trzech polskich miast — lepsza jakość powietrza i brak korków [źródło: bolt.eu/pl]

Cieszymy się, że możemy uruchomić rowery elektryczne aż w trzech polskich miastach. W ten sposób zapewnimy ich mieszkańcom nową opcję poruszania się po mieście szybko, wygodnie i w sposób nieszkodliwy dla środowiska. To nasz kolejny krok w promowaniu rezygnacji z poruszania się prywatnymi samochodami na rzecz bezemisyjnych środków transportu, co przyczyni się także do poprawy jakości powietrza w miastach i zmniejszenia zatłoczenia na ulicach – mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce.

Reklama
oknonet.pl

Od 23 kwietnia mieszkańcy Olsztyna, Krakowa i Bydgoszczy mogą korzystać z nowej usługi wprowadzonej przez Bolt. Za minutę przejazdu elektrycznym rowerem trzeba zapłacić 50 groszy. Komfortową i bezpieczną jazdę ma zapewnić wyposażenie rowerów w hamulce bębnowe, zarówno na przednich jak i tylnych kołach i bardzo odporne opony pneumatyczne. Poza tym rowery posiadają ekran, na którym kierowca może sprawdzić z jaką prędkością jedzie i na jakim poziomie jest stan naładowania akumulatora. Każdy z rowerów elektrycznych Bolt posiada funkcję ładowania telefonu za pomocą bezprzewodowej ładowarki znajdującej się na kierownicy, a także nadajnik GPS.

Producent przewidział żywotność wprowadzanego przez Bolt modelu roweru elektrycznego na 5 lat. Rowery te zostały wyprodukowane z aluminium nadającego się w 100% do recyklingu. Co istotne dla środowiska w rowerze zastosowano wytrzymałe do 90 km zasięgu, wymienne baterie, które obniżają ich ogólny ślad węglowy. Pojazdy nie muszą być często przewożone do magazynu w celu ładowania. Maksymalną prędkość, jaką mogą osiągnąć te rowery to 20 km/h.

źródło: bolt.eu/pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz