Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Bezpiecznik wakacyjny URE dla odbiorców energii i gazu

Urząd Regulacji Energetyki przypomina o kilku prostych zasadach, których przestrzeganie pozwoli odbiorcom energii i gazu uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po powrocie z wakacji. Przed wyjazdem na długo wyczekiwany urlop odłącz urządzenia elektroniczne od zasilania, zapłać rachunki, uważaj na nieuczciwych sprzedawców energii elektrycznej i gazu.

Bezpiecznik wakacyjny URE dla odbiorców energii i gazu
Bezpiecznik wakacyjny URE dla odbiorców energii i gazu [Źródło: ure.gov.pl]

 

Nie daj się oszukać

Należy uważać na nieuczciwych sprzedawców energii elektrycznej i gazu, którzy także wykorzystują taką okazję. 3 lipca weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo energetyczne, która wprowadza m.in. zakaz zawierania umów sprzedaży energii elektrycznej i gazu z odbiorcami w gospodarstwach domowych poza lokalem przedsiębiorstwa w tzw. formule door-to-door.

Zabezpiecz urządzenia na wypadek wyładowań atmosferycznych

Przed urlopem najskuteczniejszą metodą ochrony urządzeń przed awarią spowodowaną wyładowaniami jest wyłączenie ich z sieci. Natomiast sprzęt, który nawet podczas naszej nieobecności powinien pozostać aktywny, warto podłączyć do sieci za pośrednictwem listwy ochronnej, zabezpieczającej przed skutkami nagłych zmian napięcia.

Zmniejsz zużycie energii elektrycznej

Wyłączenie z sieci urządzeń podczas wakacyjnej nieobecności, to nie tylko najskuteczniejsza i zarazem najprostsza metoda ich zabezpieczenia przed awarią, ale także znakomity, choć często niedoceniany sposób oszczędzania pieniędzy i energii. W ten sposób możesz zmniejszyć rachunek za energię elektryczną i co równie ważne racjonalnie użytkować energię z korzyścią dla środowiska naturalnego.

Ureguluj rachunki za energię elektryczną i gaz

Ważne, żeby przed wyjazdem na urlop sprawdzić, czy rachunki za energię i gaz zostały uregulowane w terminie lub, czy termin ten nie upływa podczas naszej wakacyjnej nieobecności. Dlatego planując dłuższą podróż, warto upewnić się, czy po powrocie zdążymy opłacić rachunek w odpowiednim terminie i w ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek takich jak odłączenie dostaw energii.

Źródło: ure.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz