.
Reklama
https://kongresmove.pl/pl
.

Apator Metrix dostarczy gazomierze miechowe za ok. 75 mln zł dla Polskiej Spółki Gazownictwa

Oferta Apator Metrix z Grupy Apator, wiodącego europejskiego producenta gazomierzy, została wybrana jako najkorzystniejsza w sześciu zadaniach będących częścią przetargu na dostawę gazomierzy miechowych dla Polskiej Spółki Gazownictwa.

Apator Metrix dostarczy gazomierze miechowe za ok. 75 mln zł dla Polskiej Spółki Gazownictwa
Apator Metrix dostarczy gazomierze miechowe za ok. 75 mln zł dla Polskiej Spółki Gazownictwa [Źródło: apator.com]

W wyniku rozstrzygniętych w listopadzie br. części postępowania przetargowego ogłoszonego przez PSG, Apator Metrix dostarczy gazomierze miechowe na łączną kwotę 74,9 mln zł, a realizacja dostaw nastąpi w terminie 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Warunki przetargu przewidują prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia lub zmniejszenia zamówienia maksymalnie o 20%. Zawarcie umowy przewidziane jest po zakończeniu ewentualnych postępowań odwoławczych, do których mają prawo uczestnicy przetargu.

Reklama
oknonet.pl

Gazomierze miechowe, będące przedmiotem oferty dla PSG, to stosowana od lat i ciągle udoskonalana konstrukcja umożliwiająca precyzyjny pomiar zużycia gazu, mająca zastosowanie – w zależności od typu urządzenia – w mieszkaniach, domach oraz zakładach przemysłowych. Gazomierze konstrukcji Apator Metrix, oprócz wysokiej jakości i trwałości produktu, charakteryzują się także bezpieczeństwem użytkowania dzięki spełnianiu rygorystycznych wymagań związanych nie tylko z jakością wyrobów, ale także organizacją produkcji.

To kolejny sukces Apator Metrix w ostatnim półroczu, który jest potwierdzeniem silnej pozycji oraz wysokiej renomy polskiego producenta nie tylko w kraju, ale także w Europie. W lipcu br. oferta Apator Metrix została wybrana w postępowaniu ogłoszonym przez belgijski koncern energetyczny Fluvius System Operator cv, reprezentujący belgijskich operatorów sieci energii elektrycznej, gazu i wody ORES, RESA i Sibelga. W ramach tego projektu, realizowanego we współpracy z Landis+Gyr, który stanowi jedno z największych wdrożeń inteligentnego opomiarowania w Europie, polski producent dostarczy milion gazomierzy iSMART2 za kwotę ok. 65 mln euro (realizacja w latach 2023-2031).

Segment Gaz, stanowiący obecnie ok. 30% udziałów w przychodach Grupy Apator, dzięki wysokiemu poziomowi backlogu zapewni Grupie stabilne źródła przychodów oraz dobre perspektywy do dalszego rozwoju, nie tylko w obszarze opomiarowania gazu, ale także, w przyszłości, w zakresie rozliczania wodoru, biometanu i biogazu.

Apator Metrix SA jest jednym z największych producentów i dostawców wysokiej klasy gazomierzy w Polsce i Europie. Wraz ze spółkami zależnymi tworzy jeden z trzech filarów biznesowych Grupy Apator – segment Gaz. Spółka od lat utrzymuje wysoką pozycję na rynkach eksportowych generując ponad 70% przychodów z eksportu i dostarczając swoje rozwiązania m.in. do Wielkiej Brytanii, Belgii, Niderlandów i Niemiec.

Dorobek firmy to blisko 22 miliony gazomierzy mieszkaniowych i 340 tysięcy gazomierzy przemysłowych stosowanych w wielu regionach świata. Spółka zatrudnia ok. 500 wykwalifikowanych pracowników, a w swoim nowoczesnym, zautomatyzowanym zakładzie produkcyjnym w Tczewie wytwarza rocznie ok. 2 miliony gazomierzy. Oferta firmy obejmuje gazomierze miechowe domowe i przemysłowe, zarówno inteligentne, ze zdalnym odczytem, jak i tradycyjne, mechaniczne.

Źródło: apator.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz