Reklama
https://h2poland.com.pl/

Firma Mucha Wentylacje o swoich usługach związanymi z wentylacją mechaniczną

Współczesne budownictwo charakteryzuje się dużą szczelnością budynków. W konsekwencji tradycyjna wentylacja grawitacyjna stała się niewystarczająca i nieefektywna energetycznie. Wentylacja mechaniczna jest doskonałym sposobem na zapewnienie komfortowych warunków powietrza w pomieszczeniach zarówno mieszkalnych jak i użyteczności publicznej.

Firma Mucha Wentylacje o swoich usługach związanymi z wentylacją mechaniczną
Firma Mucha Wentylacje o swoich usługach związanymi z wentylacją mechaniczną [źródło: www.mucha-wentylacje.pl

Ponad 70 proc. naszego życia spędzamy w pomieszczeniach, dlatego odpowiednia jakość powietrza wewnętrznego (tzw. mikroklimat) ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia – zarówno w środowisku domowym, jak i w pracy.

Reklama
oknonet.pl

Rekuperacja — niższe koszty ogrzewania

Dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zwanego również rekuperacją jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniach przy minimalnych stratach energetycznych. Obecnie stosowane systemy wentylacyjne mają skuteczność odzysku ciepła na poziomie nawet 90%, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o kilkadziesiąt procent. System wentylacyjny nawiewno-wywiewny gwarantuje powrót ciepła z powietrza, które bezpowrotnie ucieka w tradycyjnych systemach wentylacyjnych.

Rekuperacja to nie tylko oszczędność, ale również inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie. Zastosowanie wentylacji mechanicznej pozwala utrzymać wymagany komfort termiczny, a także usunąć zanieczyszczenia powietrza.

Zaawansowane funkcje i nowoczesny design

Systemy oferowane przez Firmę Mucha Wentylacje są nowoczesne oraz efektywne, aby służyły nie tylko jako praktyczny dodatek, ale stanowiły również gustowny element wyposażenia. Wszystkie systemy, które projektujemy oraz montujemy, można rozbudowywać o szereg zaawansowanych funkcji, które ułatwią kontrolowanie istotnych parametrów w pomieszczeniach, między innymi: temperaturę, wilgotność czy stężenie dwutlenku węgla.

Zalety wentylacji mechanicznych

  • Niższe rachunki za ogrzewanie. W wentylacji mechanicznej chłodne powietrze czerpane z zewnątrz jest ogrzewane w wymienniku ciepła rekuperatora. Dzięki temu mniej energii potrzeba do utrzymania temperatury w pomieszczeniach. Koszty ogrzania budynku mogą być niższe nawet o 50%.
  • Usuwanie wilgoci. Zastosowanie wentylacji mechanicznej pozwala wyeliminować problem zaparowanych okien czy luster w budynku, a jednocześnie zapobiega pojawieniu się pleśni.
  • Stała wymiana powietrza. Wentylacja mechaniczna zapewnia ciągły wywiew niezależnie od pogody. Dzięki temu z budynku usuwane jest zanieczyszczone i zużyte powietrze. Jednocześnie do pomieszczeń stale napływa świeże, filtrowane, pozbawione kurzu, pyłu i roztoczy.
  • Troska o zdrowie. Wentylacja mechaniczna nie tylko poprawia komfort przebywania w pomieszczeniach, ale również wpływa pozytywnie na nasze zdrowie poprzez eliminację zanieczyszczeń z powietrza.

Jak działa wentylacja mechaniczna ?

Zapewnia całoroczną wentylację powietrza w całym domu, wraz z usuwaniem zużytego powietrza oraz zanieczyszczeń, a jednocześnie odzyskuje ciepło, które można pompować z powrotem do wnętrza. Powietrze obciążone wilgocią jest usuwane z mokrych pomieszczeń, takich jak kuchnie i łazienki. Następnie ciepło z tego procesu jest odzyskiwane przez wymiennik ciepła, przekazywane do nowego filtrowanego źródła i wprowadzane do pomieszczeń w twojej nieruchomości, tworząc zdrowsze środowisko. Wentylacja mechaniczna znacznie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu i zmniejsza zużycie energii – odpowiada przedstawiciel Firmy Mucha Wentylacje.

Czy wszystkie elementy wentylacji będą widoczne ?

W każdym budynku istnieje mnóstwo naturalnych pustek, które doskonale nadają się do ukrycia elementów instalacji, a my wiemy, w jaki sposób je wykorzystać, aby całość prezentowała się estetycznie. Można ukryć część instalacji w przestrzeni na dachu, z tyłu zamontowanych szaf lub w gustownych „pudełkach”. Kreatywności nam nie brakuje. Zdarza się również, że niektórzy z naszych klientów chcą pokazywać konstrukcję, która może stanowić stylowy dodatek do wystroju współczesnego pomieszczenia. W takim przypadku dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie elementy instalacji efektywnie prezentowały się w pomieszczeniach – mówi przedstawiciel Firmy Mucha Wentylacje.

W jaki sposób można kontrolować wentylację?

Kontrola wentylacji jest możliwa poprzez zainstalowany, intuicyjny panel sterowania. Jedyne, co zwykle należy zrobić to za pomocą odpowiednich przycisków zwiększyć wentylację, na przykład w trakcie intensywnego gotowania lub zgromadzenia większego grona osób. Istnieje również możliwość zainstalowania kontrolera jakości, wyposażonego w monitory wewnętrzne i zewnętrzne, który będzie monitorował stan powietrza przez 24 godziny na dobę. Nowoczesne kontrolery posiadają również kartę SD lub zdalny monitoring, który przechowuje nawet dwuletnie dane oraz przypomni o konieczności konserwacji. W przypadku wentylacji mechanicznej z rekuperacją klient zyskuje również dodatkową kontrolę nad ogrzewaniem i chłodzeniem przestrzeni -wyjaśnia przedstawiciel Firmy Mucha Wentylacje.

 

Źródło: mucha-wentylacje.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz