Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Vent 5000 C

Wietrzenie pomieszczeń w konwencjonalny sposób, tzn. poprzez otwieranie okien, szczególnie zimą, wiąże się ze stratami energii. Vent 5000 C odzyskuje z wywiewanego powietrza aż do 90% ciepła, które podczas zwykłego wietrzenia uleciałoby na zewnątrz. Centrala wentylacyjna to idealne rozwiązanie zarówno w przypadku nowych jak i modernizowanych budynków.

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Vent 5000 C
Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła Vent 5000 C

Po prostu świeże powietrze i doskonały klimat przez cały rok: centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła

Po prostu czyste powietrze

W nowoczesnych, szczelnych budynkach do wymiany powietrza służą urządzenia wentylacyjne. Zasysają one wilgotne powietrze z pomieszczeń i odprowadzają je na zewnątrz. Równocześnie kierują świeże powietrze z zewnątrz do wnętrza budynku i rozprowadzają je równomiernie po pomieszczeniach. Eliminują nieprzyjemne zapachy oraz zapewniają ochronę budynku przed wilgocią, zapobiegając tworzeniu się grzyba czy pleśni na ścianach i sufitach.

Po prostu weź głęboki oddech

Dodatkową zaletą, w szczególności dla alergików, są wbudowane filtry, które wychwytują kurz oraz pyłki roślin. Ponadto dzięki temu, że otwieranie okien nie jest już koniecznością, niweluje się z hałas z zewnątrz. Jednocześnie dom lub mieszkanie jest lepiej zabezpieczone przed włamaniem. Wszystko po to, aby naszym klientom żyło się jeszcze lepiej i łatwiej.

Po prostu oszczędność energii

Dzięki odzyskowi ciepła zużyte (ciepłe) powietrze jest wykorzystywane do ogrzewania chłodnego powietrza z zewnątrz. W wymienniku ciepła powietrze doprowadzane i odprowadzane przepływają obok siebie. Zimą ciepłe zużyte powietrze ociepla chłodne powietrze z zewnątrz. Zmniejsza to straty ciepła do minimum. W przypadku, kiedy obejście (by-pass) zostanie otwarte latem, chłodne powietrze z zewnątrz może przepływać bezpośrednio do pomieszczenia mieszkalnego, poprawiając w ten sposób jego klimat.

Po prostu wydajna: działanie centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła

Budynek zostaje podzielony na obszar wywiewu zużytego powietrza (w skład którego wchodzą kuchnia, łazienka, toaleta, prysznic) oraz na obszar dopływu powietrza (pomieszczenia sypialne i część dzienna). Powietrze przepływa przez korytarze z obszaru dopływu powietrza do obszaru wywiewu zużytego powietrza.

VENT 500

Po prostu idealne rozwiązanie: Vent 5000 C

Centrala wentylacyjna Vent 5000 C wyróżnia się dużą elastycznością podczas montażu oraz wysoką efektywnością i łatwą obsługą.

Skuteczna izolacja termiczna i cicha praca

Wewnętrzna obudowa wykonana z EPP zapewnia skuteczną izolację termiczną, a metalowa obudowa zewnętrzna stanowi idealną izolację akustyczną. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z doskonałej izolacji termicznej, a także cichej pracy urządzenia.

Elastyczność

Niewielka wysokość rekuperatora umożliwia jego instalację nawet w niskich pomieszczeniach, np. na poddaszu. Uniwersalne przyłącza powietrza zapewniają łatwy montaż w wielu wariantach. W zależności od warunków budowlanych przyłącza można skierować do góry lub w bok. Proces zamawiania również jest dzięki temu niezwykle łatwy, ponieważ urządzenie można dostosować do indywidualnych warunków budowlanych. Uruchomienie jest bardzo łatwe – za pomocą regulatora.

Możliwość integracji modułowej

Centrala wentylacyjna Vent 5000 C może być użytkowana jako samodzielne urządzenie lub w połączeniu ze źródłem ciepła marki Bosch. Wszystkie komponenty wyróżniają się spójnym designem. W przypadku rozwiązania systemowego rekuperatorem można wygodnie sterować za pomocą regulatora urządzenia grzewczego.

Szereg funkcji dla jeszcze większego komfortu

Tryb obejścia letniego (by-pass) zapewnia przyjemny chłód nocą w czasie upałów, ponieważ umożliwia kierowanie do pomieszczeń chłodniejszego powietrza bezpośrednio z zewnątrz bez ogrzewania go ciepłem powietrza wywiewanego. Zimą elektryczna nagrzewnica wstępna zapewnia ochronę przed zamarzaniem, dzięki czemu urządzenie działa bez zakłóceń także przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.

Robert Bosch Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 105
02-231 Warszawa
tel. +48 22 715 40 40
www: www.bosch.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz