Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Poznaj wystawców Strefy Kominków na Targach BUDMA 2022

Tegoroczna edycja Targów BUDMA to cztery dni spotkań liderów branży budowlanej. To także czas prezentacji najnowszej oferty produktowej, technologicznej i usługowej producentów oraz dystrybutorów. Trzydziesta, jubileuszowa edycja Targów BUDMA obfitowała będzie w szereg atrakcji. Szczególne miejsce znajdą dla siebie także przedstawiciele branży kominiarskiej na specjalnej strefie Kominków na targach BUDMA.

Poznaj wystawców Strefy Kominków na Targach BUDMA 2022

 

Reklama
oknonet.pl

ZAPRASZAMY DO STREFY KOMINKÓW

Strefa Kominków to specjalna przestrzeń przygotowana wraz z naszym partnerem – „Światem Kominków”, w której swoje topowe produkty, a także premiery zaprezentują przedstawiciele branży. Wśród wystawców znalazły się następujące firmy: Chanrwood, Defro, Dortech, Eco-Pal, Glen Dimplex, Hajduk, Hitze, Infire, La Nordica, Lorenz, Ozdobne Gaśnice (St. Florian), Parkanex, Riwal, Romotop, Suntherm, Tapis, Tatarek, Tulikivi.

Charnwood to firma rodzinna, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości pieców na drewno i paliwa stałe. Na Targach BUDMA 2022 firma zaprezentuje dwa produkty: dwudrzwiowy piec Island II oraz piec Aire 5 ze stelażem do przechowywania opału. Island II to urządzenie przyjazne środowisku i łatwe w użytkowaniu. Sprawność pieca 82%, poziom emisji pyłu 14mg/m3 (parametry Ekoprojektu 2022 dopuszczają 40mg/m3). Moc nominalna 8 kW. Wymiary: wysokość: 760mm, szerokość: 621mm, głębokość: 448 mm. Wylot spalin: 150 mm. Drugi piec: Aire 5 to produkt z największym w historii firmy ceramicznym przeszkleniem, zapewniającym czysty i imponujący widok ognia. Piec pracuje w technologii BLU co oznacza, że jest łatwy w obsłudze, a jego parametry znacząco przewyższają parametry narzucone przez Ekoprojekt 2022. Moc nominalna 5 kW. Sprawność 84 %. Wymiary: wysokość: 755mm, szerokość: 470mm, głębokość: 426 mm. Wylot spalin: 150 mm.

Defro to firma z rodzinnymi tradycjami i kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z elementami stalowymi. W strefie kominków na Targach BUDMA Defro zaprezentuje dwa produkty z linii Defro Home. Pierwszy z nich to wkład kominkowy gazowy Defro Home Vital 37 S. Jak zapewnia producent – mnogość formatów, a także modeli sprawi, że idealnie wkomponuje się w każde pomieszczenie. Drugi produkt to wkład kominkowy Defro Home Intra XSM C G. Jest to produkt z trójstronną wizją ognia. Kominek pozwala cieszyć się nienagannym widokiem ognia w ekologicznym wydaniu. Jego zaletą jest również możliwość spersonalizowania klamki, a nawet zrezygnowania z niej i skorzystania z opcji wyjmowanego, „zimnego” uchwytu do gilotyny.

DorTech – producent uszczelnień szklanych i bazaltowych do kominków, pieców oraz kotłów. Firma stworzyła gamę produktów najwyższej jakości, która dzięki przystępnym cenom zdobyła uznanie klientów w wielu krajach Europy. Produkty firmy (sznury i profile, taśmy i szczeliwa) odznaczone zostały certyfikatem TÜV Rheinland Polska.

Firma Eco-Pal na targach zaprezentuje najwyższej jakości ekologiczny opał kominkowy w formie wałków – ECOMAX® Premium. Produkt otrzymał certyfikat DIN Plus, który oznacza spełnienie najbardziej wymagających norm zarówno w kwestii samego produktu jak i procesu jego wytwarzania. Jak podkreśla producent, ECOMAX® Premium dba nie tylko o kominek, ale również o środowisko naturalne. Opał nie zawiera sztucznych dodatków, dlatego jest całkowicie nieszkodliwy dla środowiska czy zdrowia. Dodatkowo jest pakowany w ekologiczne opakowanie.

Glen Dimplex to największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. W trakcie targów firma zaprezentuje kominek elektryczny Faber e-MatriX Linear 1300/400 III. Charakteryzuje go nie tylko nowoczesny design, który doskonale wpisuje się w obowiązujące trendy wnętrzarskie, lecz także doskonały efekt płomienia. Mgiełka wodna podświetlona diodami LED tworzy obraz ognia praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwego. Dodatkową zaletą wkładu kominkowego są wyjątkowo estetyczne materiały dekoracyjne, a także wielobarwne, górne i dolne podświetlenie paleniska zapewniające spektakularne wrażenia wizualne.

Firma Hajduk jest największym w Polsce i Europie Wschodniej producentem wkładów grzewczych stalowo-szamotowych. Dużą część produkcji stanowi export na rynki Unii Europejskiej, jak również do wielu krajów spoza jej granic. Na stoisku zaprezentowane zostaną dwa produkty firmy: wkład kominkowy Hajduk 2PATh oraz wkład kominkowy Heatro 69 black. Wkłady kominkowe Hajduk wyróżnia przede wszystkim: trwałość, niezawodność, estetyka oraz precyzja wykonania.

HITZE to ceniony polski producent nowoczesnych i ekologicznych wkładów kominkowych, pieców wolnostojących, palenisk ogrodowych oraz akcesoriów kominkowych. Na targach zaprezentowane zostaną produkty z dwóch linii: TRINITY (Trinity U – czarna obudowa – kominek posiadający trójstronnie przeszklone szyby. Zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że jest niezwykle wydajny i ekologiczny), a także CALMA (Calma 120 – obudowa). Kominki gazowe CALMA to nowoczesny design i innowacyjne technologie. Specjalnie zaprojektowany i opatentowany palnik Triangle Flame, pozwala na osiągnięcie wielowymiarowej i bardzo realnej wizji ognia. Ponadto, kominki z linii Calma posiadają certyfikowaną automatykę, co tylko potwierdza wysokie bezpieczeństwo elektromagnetyczne (EMC).

Infire to firma, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych kominków zasilanych paliwem płynnym. Infire zaprezentuje dwa kominki: Industrial i Spectrum. Industrial to kominek, który doskonale czuje się we wnętrzach nowoczesnych, drewnianych jak i klasycznych. Posiada drewniane nóżki w stylu PRL oraz siatkę, która wygląda jak skorodowana. Model z każdej strony prezentuje się nienagannie, dlatego może stać samodzielnie bez przystawiania do ściany. Model Spectrum jest kominkiem wolnostojącym charakteryzującym się nowoczesnym designem. Przyciemniane (hartowane) szyby sprawiają, że płomień wygląda wyjątkowo klimatycznie zapewniając przy tym bezpieczeństwo w czasie użytkowania. Kominek Spectrum został zaprojektowany tak, aby jego dolną część można było wykorzystywać jako półkę. Kominek jest dwustronny więc można ustawić go w dowolnym miejscu.

La Nordica – firma zaprezentuje dwa piece: piec na drewno La Nordica Dante, oraz piec kuchenny Venezia. La Nordica Dante to piec na drewno, który łączy w sobie elegancję kominka z wydajnością pieca, ukazując całe piękno i moc ognia. Dzięki dużym szklanym drzwiom i obniżonej płaszczyźnie przeciwpożarowej, produkt ten został zaprojektowany tak, aby maksymalnie wykorzystać wielkość paleniska i w pełni cieszyć się widokiem ognia. Pokrycie wewnętrzne jest w całości wykonane z materiału ogniotrwałego Nordiker. Piec kuchenny na drewno VENEZIA jest elementem wolnostojącym, ale można go również łatwo umieścić w kontakcie z meblami. Jego szerokość 90 cm sprawia, że jest kompaktowy i może zoptymalizować przestrzeń z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Wyposażony jest w duże palenisko i wygodnie szeroki piekarnik (44 l), w standardzie wyposażony w oświetlenie, które w krótkim czasie osiąga optymalną temperaturę. Ma moc znamionową 8,3 kW i oprócz gotowania ogrzewa do 238 metrów sześciennych przez konwekcję i promieniowanie, w pełni spełniając wymagania najbardziej restrykcyjnych przepisów europejskich.

Lorenz producent ręcznie robionych pieców i kuchni ogrodowych. Produkty wykonywane są z cegieł szamotowych, na specjalnych zaprawach ogniotrwałych. Piece Lorenz idealnie nadają się do wypiekania chleba, pizzy, pieczeni, ryb, czy suszenia owoców. Na targach firma Lorenz zaprezentuje piec chlebowy i do pizzy zbudowany z cegieł szamotowych.

Ozdobne Gaśnice (St. Florian) firma zaprezentuje gaśnicę domową BICYCLE z serii St.Florian FireFighter™. Jest to innowacyjne urządzenie gaśnicze, które łączy atrakcyjny wygląd oraz ochronę przeciwpożarową domu. Każde urządzenie gaśnicze St.Florian FireFighter™ wyposażone jest w niewidoczny, magnetyczny uchwyt do powieszenia na ścianie. W ofercie St.Florian znajduje się ponad 150 unikalnych wzorów.

Parkanex – producent branży kominkowej oraz dystrybutor takich marek jak Galeria Kominków, Artiss, Invicta, Uniflam, Chasseur, które są dostępne w większości krajów europejskich. Parkanex na targach zaprezentuje dwa produkty. Pierwszy z nich to żeliwny piec wolnostojący INVICTA SEDAN M antracyt ref. 9160-44. Urządzenie wyróżnia się mocą nominalną 10 kW oraz sprawnością 75%. Urządzenie spełnia wymogi EkoProjektu . Drugi produkt, to stalowo-szamotowy wkład kominkowy UNIFLAM 860 DURO. Posiada wkład o mocy nominalnej 14 kW oraz sprawności 80,6%. Urządzenie spełnia wymogi EkoProjektu oraz normy BlmschV 2.

Manufaktura Riwal Ceramika i Szkło to producent ręcznie robionych kafli kominkowych i płytek ceramicznych. Riwal produkuje przede wszystkim kafle ceramiczne na piece i kominki kaflowe, a także płytki, które można wykorzystać do obłożenia zabudowy kominkowej lub zastosować jako dekorację ścian. Oprócz kafli tradycyjnie odlewanych, firma oferuje także kafle ręcznie rzeźbione. Riwal oferuje całą gamę elementów architektonicznych, takich jak ścianki szklane, szyby pod kominek, wypełnienia do drzwi, balustrady, blaty, ścianki prysznicowe oraz przedmioty użytkowe. W trakcie targów firma zaprezentuje własnoręcznie wykonany piecyk Boszka.

Romotop – czeski producent pieców kominkowych (ceramicznych, akumulacyjnych, z płaszczem wodnym i do domów niskoenergetycznych) oraz wkładów kominkowych. Kominki Romotop od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród prywatnych inwestorów, którzy poszukują wydajnego elementu systemu ogrzewania.

Suntherm – pionier systemu ogrzewania podczerwienią z 25 letnim doświadczeniem na rynku Polskim. Produkty firmy SUNTHERM cechuje najwyższa jakość oraz najniższe koszty eksploatacji. W Austrii oraz w Niemczech system SUNTHERM jest coraz częściej wybieranym sposobem ogrzewania. Często łączony jest z zestawem fotowoltaicznym i blokiem akumulatorów magazynujących energię, co w efekcie daje darmowe ogrzewanie przez cały rok. Jak podkreśla producent – decydując się na system ogrzewania podczerwienią zmieniamy swój dom na nowoczesną i bez emisyjną przestrzeń przyjazną środowisku.

Firma TAPIS jest producentem, oraz dystrybutorem urządzeń grzewczych. W ofercie firmy znajdziemy m.in.: obudowy kominkowe, kominki gazowe, nowoczesne piece kominkowe oraz grille ogrodowe. Na Targach BUDMA firma zaprezentuje następujące produkty: piec Wanders Black Pearl, Wanders Mata, kominek centralny Foco TAPIS oraz wkład kominkowy KWLINE 1500 G 3D. Black Pearl to luksusowy piec o rewelacyjnych właściwościach grzewczych oraz niespotykanym designie. Zaokrąglona bryła pozwala obserwować płomienie z trzech różnych stron widzenia. Urządzenie wykonane tak, aby zachwycało i zwracało na siebie uwagę. Mata to holenderskiej produkcji żeliwny kominek wiszący, o eliptycznym kształcie z trójstronnym przeszkleniem. Konstrukcja wykonana jest z litego żeliwa, co zapewnia maksymalną wytrzymałość i trwałość pieca. Foco to kominek, w którym można podziwiać ogień z każdego zakątka w domu. Na uwagę zasługuje jego designerska koncepcja i eleganckie wykonanie. Kwline 1500 G 3D to ekskluzywny wkład kominkowy wykonany z najwyższej jakości materiałów z podnoszonymi do góry drzwiczkami z trójstronnym przeszkleniem. Pojemna komora spalania wyłożona została materiałem akumulacyjnym – szamotem.

Tatarek lider w produkcji zasilaczy sieciowych, przetwornic, ładowarek oraz automatyki użytkowej do obsługi instalacji grzewczych. Wszystkie produkty oferowane przez firmę Tatarek spełniają normy bezpieczeństwa obowiązujące w Europie i posiadają certyfikat CE. Na targach firma zaprezentuje regulator RT-18 VETRO OM. Jest to najwydajniejszy optymalizator mocy do obsługi „powietrznych” wkładów kominkowych i palenisk zduńskich, pracującymi w układach grawitacyjnego rozprowadzenia ciepła, współpracujących z instalacją DGP, bądź zasilających niewielkie masy akumulacyjne – szczególnie w układach tzw. ciepłej zabudowy. Oprogramowanie regulatora pozwala również na obsługę układu wodnego, jednak wymagany jest wówczas zakup dodatkowych dedykowanych czujników wody.

Tulikivi jest największą fińską firmą zajmującą się obróbką kamienia i największym światowym producentem kominków akumulacyjnych. Oprócz licznych wzorów piecokominków steatytowych Tulikivi oferuje piece do sauny oraz kamień elewacyjny i wykończeniowy. Na targach zaprezentowany zostanie nowoczesny piec Tulikivi Raita S 18 Grafia wykonany ze steatytu. Duże, kwadratowe drzwi wyposażone są w podwójne przeszklenie, dzięki czemu ciepło powoli i delikatnie wypełnia pomieszczenie.

Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą naszych wystawców: firmy Wolfshöher Tonwerke (niemieckiego producenta wkładów ceramicznych do kominów systemowych), Węgier Glass (producent szkła kominkowego, podstaw, parawanów i ekranów kominkowych), Woodson Kunagone, a także Wydawnictwa Biomasa, które zaprezentuje w trakcie Targów BUDMA „Strefę Czystego Powietrza”.

WARSZTATY, PRELEKCJE, POKAZY I FORA

W czasie Targów BUDMA na zwiedzających czeka wydarzeń towarzyszących. Będziemy mogli zobaczyć strefę kominków, Międzyszkolne Zawody Dekarskie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Z kolei parkieciarze skorzystają z pewnością ze Strefy Podłóg i Warsztatów Parkieciarskich. W trakcie targów BUDMA odbędzie się także 50. Edycja Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” oraz 1. Edycja Finału Ligi Mistrzów Operatorów maszyn budowlanych w ramach targów INTERMASZ towarzyszących targom BUDMA.

Zwiedzający i wystawcy będą mieli także okazję wziąć udział w merytorycznych prelekcjach: dwudniowej Konferencji Naukowo – Technicznej „Bezpieczeństwo Pożarowe Obiektów Budowlanych, konferencji „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie”, XII Forum Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego, seminarium „Nowoczesne technologie w budownictwie”.

W czasie targów BUDMA odbędzie się także dwudniowe Forum Designu i Architektury D&A, dedykowane architektom, projektantom, uczniom i studentom kierunków architektonicznych, designerom i producentom poszukującym nowych trendów wokół innowacyjnych rozwiązań w obszarze szeroko pojętego projektowania przestrzeni. Na scenie Forum pojawią się wybitni znawcy tematyki architektonicznej, którzy podejmą dyskusje nie tylko o najnowszych trendach w architekturze, ale przede wszystkim o niezwykle ważnej roli architektów i projektantów w kreowaniu, renowacji i rewitalizacji już zagospodarowanych obszarów miejskich i dostosowywaniu ich do wciąż zmieniających się oczekiwań mieszkańców czy użytkowników przestrzeni miejskich.

Forum D&A będzie także miejscem prezentacji i przykładów udanych modernizacji i adaptacji przestrzeni miejskich. Poznamy również laureatów konkursu „Szkice Architektoniczne – Stare po nowemu”, prac wykonanych przez uczniów oraz studentów kierunków architektonicznych, a swoje najciekawsze projekty i realizacje architektoniczne, w ramach projektu 1m/ARCH zaprezentują pracownie i biura architektoniczne z całej Polski!

MUSISZ TAM BYĆ

BUDMA to największe targi budowlane w Europie środkowowschodniej, znana i rozpoznawalna marka. Każda edycja przyciąga uwagę całego sektora budownictwa. Profesjonaliści, zarówno praktycy jak i teoretycy, nie pozwalają sobie na pominięcie tego ważnego wydarzenia, które inspiruje i motywuje do rozwoju. W lutym zobaczymy także prezentację maszyn i sprzętu pomocniczego na placu budowy w ramach targów INTERMASZ, materiałów i technologii dla budownictwa infrastrukturalnego – INFRATEC, a także Strefę Kominków i Kamienia.

Bilety na targi są dostępne on-line: tobilet.pl. Warto już dzisiaj zaplanować swój udział w BUDMIE.

BUDMA: 1-4 lutego 2022, Międzynarodowe Targi Poznańskie

ecieplo.pl objęło wydarzenie Patronatem Medialnym!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Agata Gołębiowska
Specjalista ds. marketingu / Marketing Specialist
tel. +48 61 869 20 61,
kom: +48 538 221 530
e-mail: [email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz