Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Innowacyjne rozwiązania i technologie z zakresu zielonej energii już w maju w Poznaniu

Zbliżają się targi GREENPOWER, które w dniach 16-18 maja przyciągną do Poznania wystawców i zwiedzających zainteresowanych branżą odnawialnych źródeł energii. Obok prezentacji przez wystawców innowacyjnych rozwiązań, technologii i usług z zakresu zielonej energii, targi GREENPOWER będą dla zwiedzających doskonałą okazją do poznania ekspertów z branży i zgłębienia wiedzy na tematy związane z OZE.

Innowacyjne rozwiązania i technologie z zakresu zielonej energii już w maju w Poznaniu
Innowacyjne rozwiązania i technologie z zakresu zielonej energii już w maju w Poznaniu

Oprócz możliwości obejrzenia najnowszych rozwiązań z zakresu OZE przeprowadzone zostaną na terenie MTP konferencje i prelekcje poświęcone m.in. szansom i zagrożeniom dla OZE w dobie transformacji energetycznej, zielonej energii w sieci elektroenergetycznej, etapom budowania wartości firmy, a także magazynom energii i różnym rodzajom instalacji PV.

Jak przyłączyć OZE?

Pierwszego dnia targów ENEA Operator zaprasza na konferencję poświęconą zagadnieniom z zakresu zielonej energii w sieci elektroenergetycznej. Poruszone zostaną tematy związane z przyłączaniem odnawialnych źródeł energii do sieci ENEA Operator, a także zagadnienia dotyczące współpracy pomiędzy przyłączanymi źródłami, a Operatorami Systemu Dystrybucyjnego. Zaprezentowane zostaną również najnowsze inwestycje firmy ENEA Operator, których celem jest przyłączenie jak największe liczby nowych źródeł energii odnawialnej do ogólnodostępnej sieci elektroenergetycznej.

Redakcja miesięcznika „Energia i Recykling” przygotowała konferencję poświęconą nowym perspektywom dla odnawialnych źródeł energii w Polsce – “Szanse i zagrożenia dla OZE w dobie transformacji energetycznej”. Eksperci z zakresu energetyki odnawialnej i rozproszonej debatować będą na takie tematy, jak prowadzenie inwestycji w zieloną energię czy kwestia zapisów nowej ustawy regulującej rynek energetyki wiatrowej.

Pierwszego dnia targów odbędzie się także Forum Magazynowania Energii PSME, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii oraz przygotowana zostanie przez firmę ATUM konferencja „Magazyny energii dla instalacji fotowoltaicznych – rodzaje i sposoby sterowania”. Tego samego dnia przedstawione zostaną również etapy budowania wartości firmy w branży OZE. To wydarzenie poprowadzi przedstawiciel firmy Marketing Relacji.

Kierunki transformacji energetycznej

Drugi dzień targów GREENPOWER zapowiada się równie ekscytująco. Dzięki wymianie opinii na temat OZE, a także prowadzonym dyskusjom, możliwe będzie jeszcze większe zgłębienie wiedzy na temat energetyki odnawialnej.

Rozpocznie go konferencja zorganizowana przez kancelarię SMM Legal Maciak, Mataczyński, Czech. Eksperci – mecenasi Michał Tarka, Piotr Szwarc i dr Marcin Trupkiewicz poprowadzą panele eksperckie poświęcone kierunkom transformacji energetycznej w 2023 r. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z najbardziej perspektywicznymi inwestycjami, które warto podjąć w najbliższym czasie.

Konferencja dotycząca możliwości rozwoju projektów OZE na Ukrainie – tak obecnie, jak i po wojnie będzie omówieniem szans i zagrożeń, jakie czekają na polskie firmy, które chcą wziąć udział w procesie odbudowy naszego wschodniego sąsiada. Prezentację możliwości przeprowadzi Maksym Sysoiev, partner w Global Energy Group, Dentons Kyiv.

Dawid Piaskowski, reprezentujący firmę EDORADCA przygotuje prezentację dotyczącą możliwości wsparcia polskich przedsiębiorców w pozyskiwaniu finansowania na działalność rozwojową poprzez dotację i ulgi podatkowe.

Konferencyjną część drugiego dnia targów GREENPOWER 2023 zakończy prezentacja firmy A-RES, podczas której omówione zostaną najnowsze trendy w dziedzinie odnawialnych źródeł.

Zgłębić wiedzę o oze

Ostatniego, trzeciego dnia targów GREENPOWER odbędzie się konferencja Polskiego Forum Klimatycznego. Będzie to dobra okazja na polemikę na skutków wpływania OZE na środowisko naturalne. Na scenie w Alei Lipowej odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze hasło reklamowe, organizowanego przez firmę PV Energia Polska.

Targi GREENPOWER 2023 są niezwykle istotnym dla branży odnawialnych źródeł energii wydarzeniem – zarówno dla firm z tego sektora, jak i osób związanych z tematyką zrównoważonego rozwoju. Zaplanowane na 16-18 maja br. wydarzenia towarzyszące targom będą doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy, a także do poszerzenia biznesowych perspektyw i nawiązania kontaktów z ekspertami z dziedziny OZE.

Więcej informacji o Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej GREENPOWER 2023

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER
16-18 maja 2023, Poznań
www.greenpower.mtp.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz