Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Monitoring zużycia energii w przedsiębiorstwie – szkolenie online

Nawet kilkuprocentowa oszczędność może decydować o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Mimo dostępnych rozwiązań wiele firm nie kontroluje, ile energii zużywa w procesach produkcyjnych. Jak robić to mądrze i czym jest system monitoringu energii EMS? O tym, na szkoleniu online, opowie Łukasz Wołoszyn z Endress+Hauser Polska. Spotkanie rozpocznie się 16 lutego o godz. 9:00 i jest otwarte dla wszystkich chętnych.

Monitoring zużycia energii w przedsiębiorstwie – szkolenie online

Szkolenia online: „Optymalizacja zużycia surowców i mediów: pomiary ilościowe, jakościowe i systemy monitoringu EMS”. Podczas godzinnego spotkania ekspert Endress+Hauser omówi pomiary ilościowe oraz jakościowe mediów produkcyjnych, takich jak: woda, powietrze, para, energia czy gaz ziemny. Wskaże, istniejące możliwości oceny jakościowej zużywanych mediów i przedstawi sprawdzone rozwiązania, które przynoszą realne oszczędności w zakładach.

 

Przyszłość przemysłu 4.0

Raport „Technologie, usługi i produkty zmieniające polski przemysł” opublikowany przez Endress+Hauser na początku października 2022 r. wskazuje na postępującą cyfryzację polskiego przemysłu. 42% respondentów deklaruje, że ich firma znajduje się obecnie na zaawansowanym etapie transformacji lub już prawie w każdym aspekcie funkcjonowania wykorzystuje technologię cyfrową. Jednym z tych rozwiązań jest system monitoringu energii EMS.

W obecnej sytuacji gospodarczo-politycznej związanej m.in. z inflacją, wzrostem kosztów pracy i zmianami cen surowców, firmy muszą nauczyć się mądrze zarządzać przepływem mediów i energii w przedsiębiorstwie. Ta niepewność na rynku i wyższe koszty produkcji mogą być w 2023 r. impulsem dla zakładów do szczegółowego monitorowania zużycia energii i optymalizacji procesów nie tylko pod kątem ilościowym, ale również jakościowym – mówi Łukasz Wołoszyn, Product Manager Flow w Endress+Hauser Polska.

Szkolenie online „Optymalizacja zużycia surowców i mediów: pomiary ilościowe, jakościowe i systemy monitoringu EMS” odbędzie się 16 lutego o godz. 09:00.

Link do szkolenia online: https://cx.endress.com/optymalizacja-surowcow-mediow

Źródło: pl.endress.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz