Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Ministerstwo Klimatu i Środowiska organizuje webinarium z wdrażania zapisów ustawy o dodatku osłonowym dla gmin

Ułatwieniem dla pracy jednostek obsługujących przyjmowanie wniosków o dodatek osłonowy ma być organizowane przez resort klimatu i środowiska webinarium z wdrażania zapisów ustawy o dodatku osłonowym dla gmin. Wirtualne spotkania dla przedstawicieli gmin odbędą się 25 i 31 stycznia (do wyboru).

Ministerstwo Klimatu i Środowiska organizuje webinarium z wdrażania zapisów ustawy o dodatku osłonowym dla gmin [źródło: www.gov.pl]
Ministerstwo Klimatu i Środowiska organizuje webinarium z wdrażania zapisów ustawy o dodatku osłonowym dla gmin [źródło: www.gov.pl]

Zaproszenia na szkolenia wraz z formularzem rejestracyjnym zostały przekazane poprzez platformę ePUAP do wszystkich gmin w Polsce. Zgłoszenia można dokonać również poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, a o uczestnictwie w webinarium decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia będą przyjmowane z adresów służbowych (weryfikacja domen).

Kompleksowe informacje na temat dodatku osłonowego znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska w zakładce dodatek osłonowy.
Od początku stycznia mieszkańcy Polski mogą składać w gminach wnioski o dodatek osłonowy. Wsparcie w bezprecedensowej kwocie ponad 4 miliardów złotych trafi do blisko 7 milionów gospodarstw domowych, co stanowi prawie połowę wszystkich gospodarstw w Polsce.

Dodatek osłonowy jest elementem rządowej tarczy antyinflacyjnej, w skład której wchodzi też m.in.: obniżenie VAT-u, akcyzy na gaz, ciepło i energię. Ten kompleksowy instrument ma za zadanie zniwelować rosnące ceny. Jego zadaniem jest także niehamowanie wzrostu gospodarczego i wspieranie najbardziej tego potrzebujących.

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz