.
Reklama
ceo-shop.pl
.

Górnicy ruszą na farmy wiatrowe. Pierwsze efekty współpracy SRK z podmiotami branży wiatrowej.

Pierwszy, ośmioosobowy zespół pracowników odchodzących z branży wydobywczej rozpoczyna szkolenie w ramach pilotażowego programu przygotowanego przez jednego z deweloperów elektrowni wiatrowych w Europie — szwedzką firmę OX2 oraz firmę szkoleniową — spółkę Windhunter Academy. Właśnie trwa rekrutacja drugiego zespołu. Pilotażowe, miesięczne szkolenie jest bezpłatne, a koszty wynagrodzeń górników uczestniczących w programie pokrywa zaangażowana w realizację projektu Spółka Restrukturyzacji Kopalń.

Górnicy ruszą na farmy wiatrowe. Pierwsze efekty współpracy SRK z podmiotami branży wiatrowej. [źródło: www.ox2.com]
Górnicy ruszą na farmy wiatrowe. Pierwsze efekty współpracy SRK z podmiotami branży wiatrowej. [źródło: www.ox2.com]

Zainteresowanie szkoleniami jest duże. Górnicy dzwonią, zgłaszają się do udziału w programie, chcą podnosić swoje kwalifikacje, zdobywać nowe uprawnienia. Zdecydowaliśmy się na wejście w program szkoleń, bo chcemy mieć udział w transformacji energetycznej. Chcemy pokazać, że znakomite kadry odchodzące dziś z kopalń mają swoje ważne miejsce w rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce — mówi Tomasz Guzowski, dyrektor ds. rozwoju i zakupu projektów wiatrowych, OX2.

Reklama
oknonet.pl

Program szkoleniowy opracowany przez firmę szkoleniową Windhunter Academy jest zgodny ze wszystkim standardami Global Wind Organisation, Urzędu Dozoru Technicznego oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich. Oznacza to, że osoby, które przejdą kurs, będą mogły pracować przy instalacji i serwisowaniu turbin nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Oprócz części technicznej przewidziany jest kurs języka angielskiego w stopniu podstawowym lub specjalistycznym oraz spotkania z ekspertami – doświadczonymi technikami turbin wiatrowych – podkreśla Karolina Jastrzębska, dyrektor zarządzający Windhunter Academy.

Całość kursu będzie trwać miesiąc i obejmować zajęcia z zakresu: pracy na wysokościach, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, pracy manualnej i pracy na morzu. Szkoleni górnicy zdobędą także umiejętności w zakresie obsługi i serwisowania modułów hydraulicznych, elektrycznych oraz instalacyjnych oraz zdobędą uprawniania elektryczne typu E, D. Kurs zapewnia także szkolenie w zakresie pracy na podeście ruchomym wiszącym oraz obsługi suwnicy.

Szkolenie jest szansą na pozostanie pracowników w branży energetycznej. Dzięki tej współpracy damy naszym pracownikom nie tylko możliwość odejścia z branży wydobywczej wraz z osłonami socjalnymi, ale także zaproponujemy pomysł na przyszłość, czyli pracę w perspektywicznym, ciągle rozwijającym się sektorze energetyki – wyjaśnia Janusz Smoliło, prezes zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Pracownicy, którzy będą chcieli wziąć w nim udział, otrzymają nie tylko bezpłatny kurs specjalistyczny i gwarantowane wynagrodzenie, ale także zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas trwania szkolenia. Pilotaż prowadzony jest wśród pracowników Spółki Restrukturyzacji Kopalń, do której trafiają osoby chcące odejść z branży korzystające z rządowego programu osłon socjalnych.

Górnicy chęć uczestnictwa mogą zgłaszać poprzez formularz na stronie internetowej www.windhunteracademy.com oraz w biurze SRK uzyskując informację pod numerem tel. 32 432-10-34.

Organizatorzy szkolenia uruchomili także infolinię dla zainteresowanych szkoleniami. Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48 660 670 067 lub na stronie internetowej www.windhunteracademy.com.

źródło: www.ox2.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz