Reklama
http://www.multitherma.com/

Czym wyróżnia się styrobeton? Jakie są jego właściwości?

Thermozell (styrobeton) to dodatek do zapraw samopoziomujących, którego głównym zadaniem jest wydobycie jeszcze lepszych właściwości termoizolacyjnych oraz akustycznych posadzki. Jest wykorzystywany w budownictwie jako lekka wylewka, a łącząc go z matą wygłuszającą otrzymamy skuteczny sposób na izolację akustyczną. Styrobeton jest najczęściej wykorzystywany do ocieplania podłóg, tarasów oraz dachów.

Czym wyróżnia się styrobeton? Jakie są jego właściwości i zastosowanie?
Czym wyróżnia się styrobeton? Jakie są jego właściwości i zastosowanie? [Źródło: hirsch-porozell.pl]

Styrobeton to innowacyjny materiał budowlany, zaliczany do tzw. “betonów lekkich”, który powstaje z połączenia mieszanki betonowej z kulkami styropianu, tworząc tym samym niezwykle lekką masę izolacyjną. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że taka mieszanka nie pęcznieje pod wpływem wody, w przeciwieństwie do betonu zmieszanego z wiórami czy trocinami.

Zaprawę, jaką jest styrobeton, można tworzyć samodzielnie na placu budowy. Proces ten jest niesłychanie łatwy i każdy sobie z nim poradzi. Aby samodzielnie wyprodukować mieszankę potrzebny będzie cement, woda i granulki styropianu. Do połączenia składników można wykorzystać najzwyklejszą betoniarkę, która poradzi sobie z mieszaniem zaprawy. Cały proces tworzenia styrobetonu jest prosty – pozwala również na dużą oszczędność kosztów materiału, oraz czasu (układanie wylewki dzieje się znacznie szybciej).

Gdzie można wykorzystać styrobeton?

Styrobeton wykorzystuje się przede wszystkim jako warstwę termoizolacyjną, a także jako warstwę wyrównującą. Najczęściej używa się go do wylewek podłogowych i stropów. Masa cementowo-styropianowa może też być stosowana zamiast chudego betonu, ponieważ pozwala na uzyskanie znacznie lepszej izolacji termicznej i akustycznej, zachowując równocześnie taką samą grubość warstw podkładowych.

Zalety styrobetonu

Największym atutem mieszanki jest przede wszystkim niska waga. Co więcej, znaczne skrócenie czasu budowy oraz oszczędność środków finansowych, poprzez obniżenie kosztów budowy. Thermozell jest także wodoodporny oraz mrozoodporny. Zastosowanie styrobetonu umożliwia efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni, ponieważ nie ma potrzeby składowania ton cementu czy piasku. Thermozell jest również bardzo wytrzymały, a co więcej jest całkowicie bezpieczny dla człowieka.

Bezpośrednio na warstwie styrobetonu można montować wszystkie systemy ogrzewania podłogowego. Również systemy do wysokich temperatur mogą być instalowane bezpośrednio na warstwie styrobetonu. Produkt powinien być używany na podłożach stałych, przenoszących obciążenia.

Źródło: hirsch-porozell.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz