Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Thermatec – pompa ciepła z ekologicznym czynnikiem R290

Thermatec wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, a jednym z nich jest użycie sprężarki w pompie ciepła pracującej na ekologicznym czynniku R290. Dzięki niej można zmniejszyć koszty eksploatacji oraz uzyskać wyższą temperaturę pracy w obiegu grzewczym.

Ekologiczny czynnik R290- pompa ciepła
Ekologiczny czynnik R290- pompa ciepła [źródła: www.thermatec.pl]

W porównaniu z kotłami gazowymi, olejowymi i tradycyjnymi kotłami węglowymi, przy obecnych cenach tych paliw, koszt ogrzewania pompą ciepła jest najniższy oraz najbardziej ekologiczny. Poza walorami wizualnymi, bo jednostka jest bardzo estetyczna, dużą zaletą pompy jest prostota montażu. Montując pompę ciepła, przyczyniasz się do ochrony środowiska. Ponadto pompa ciepła Thermatec jest jednym z najcichszych urządzeń tego rodzaju dostępnych na rynku. Pompa zachwyca także niespotykaną wydajnością. Klasa A +++ to najwyższa klasa efektywności (dla temperatur wody na zasilaniu 35’C oraz 55’C). Doskonałe parametry pracy pompy Thermatec gwarantują niskie koszty eksploatacji.

Co zyskasz decydując sią na pompę Thermatec?

  • Antykorozyjną obudowę z tworzywa ASA
  • Ekologiczny czynnik chłodzący R290
  • Pełny inwerter DC
  • Stabilną pracę pompy w temperaturze otoczenia do -25’C
  • Technologię cichej pracy
  • Pełnokolorowy wyświetlacz Smart Touch
  • Łatwą obsługę urządzenia

Czym dokładnie jest czynnik R290?

Ekologiczny czynnik R290 to inaczej propan, czyli czynnik chłodniczy o szczególnie dobrych parametrach termodynamicznych. Składa się on z węglowodoru, który naturalnie występuje w przyrodzie. Nie jest to sztucznie wytworzony gaz techniczny więc do montażu urządzeń z czynnikiem R290 nie są wymagane uprawnienia tzw. F-GAZ. Jakie są jego zalety? Przede wszystkim jest przyjazny dla środowiska, nie niszczy on warstwy ozonowej ziemi. R290 ma także bardzo niski potencjał do tworzenia efektu cieplarnianego. Dla pomiaru tego wpływu Komisja Europejska wprowadziła parametr GWP (Global Warming Potencial), który dla czynnika R290 (stosowanego w pompach Thermatec) jest równy 3. Dla zobrazowania czynników powszechnie stosowanych w innych pompach czynnik R32 = 675 GWP, a czynnik R410A = 2088 GWP. Ta ogromna różnica sprawia, że docelowo w krajach UE dozwolone będzie stosowanie wyłącznie czynników naturalnych takich jak R290 czy CO2.

Co więcej?

Dodatkowym plusem posiadania tego rodzaju pompy ciepła, jest brak konieczności rejestrowania jej w Centralnym Rejestrze Operatorów. Jest to możliwe, ponieważ nie posiada żadnych związków chloru oraz fluoru. Pompy ciepła Thermatec to tzw. monobloki napełnione czynnikiem w procesie produkcyjnym. Dzięki hermetycznemu zamknięciu są znacznie bezpieczniejsze od innych maszyn i nie wymagają dodatkowych kontroli szczelności.

Wybierając pompę ciepła Thermatec z czynnikiem R290 zyskujesz dużo lepsze parametry pracy urządzenia niż w przypadku czynników R32 i R410, tym samym użytkowanie pompy Thermatec jest bardzo ekonomiczne, a przy tym możesz być spokojny i mieć poczucie dbałości o środowisko naturalne.

Czuj się bezpiecznie i dbaj o środowisko! Postaw na nowoczesną pompę Thermatec.

 

 

Źródło: thermatec.pl

THERMATEC | Home Star Sp. z o.o. 
Misjonarzy Oblatów MN 20A,
40-129 Katowice
tel. +48 32 722 02 03
e-mail: [email protected]
www.thermatec.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz