
Znaczący wzrost zainteresowania polskich i europejskich konsumentów urządzeniami grzewczymi zasilanymi z odnawialnych źródeł energii – wspierany w Polsce przez programy NFOŚiGW „Czyste Powietrze”, „Mój Prąd” czy „Moje Ciepło − to ogromna szansa na rozwój polskiej branży grzewczej, znaczący wzrost jej konkurencyjności, a w perspektywie także wzmocnienie polskiej gospodarki. Już niebawem motorem działań w tym zakresie będą nowe unijne regulacje dotyczące przemysłu bezemisyjnego w Unii Europejskiej – Net Zero Industry Act. Z pewnością warto wykorzystać ten potencjał!
Wyzwania związane z zapewnieniem możliwie szybkiego, a jednocześnie harmonijnego i perspektywicznego rozwoju polskiej branży urządzeń grzewczych OZE i ogólnie – polskiego rynku grzewczego będą motywem przewodnim zapowiadanej konferencji. Podczas wydarzenia przeanalizujemy m.in. szanse polskich producentów na zwiększenie produkcji urządzeń OZE i ich komponentów. Porozmawiamy też o tym, jak ważne jest odpowiednie kształtowanie wymogów dotyczących jakości pomp ciepła czy kotłów na pellet, które są dofinansowywane w krajowych programach wsparcia NFOŚiGW, a także o potrzebie ich stopniowego zaostrzania. Poruszymy również kwestie dalszego dofinansowywania urządzeń korzystających z paliw kopalnych. I wreszcie − zwrócimy uwagę na potrzebę wprowadzenia specjalnych taryf elektrycznych dla użytkowników pomp ciepła oraz zagwarantowania prawidłowej proporcji między ceną energii elektrycznej a ceną gazu.
Organizatorzy zapraszają przedstawicieli mediów do udziału w konferencji, licząc również na ich aktywne uczestnictwo w debacie podsumowującej oraz dzielenie się informacjami przedstawionymi podczas wydarzenia.
Konferencję poprowadzą:
- Paweł Lachman, prezes zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC)
- Adam Nocoń, prezes Izby Gospodarczej Urządzeń OZE
- Grzegorz Burek, redaktor naczelny GLOBENERGIA
Termin, miejsce i rejestracja na wydarzenie:
- 31 maja 2023 r., godz. 10-12
- siedziba Polskiej Agencji Prasowej, ul. Bracka 6/8, Warszawa
- akredytacje do udziału stacjonarnego w Centrum Prasowym PAP pod linkiem
Kontakt dla mediów:
Justyna Lis
Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła
Tel: +48 664 979 972
email: [email protected]
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.