.
Reklama
https://powermeetings.eu/
.

Pompa ciepła VOLAN z systemem rozmrażania DDC

Innowacyjny system rozmrażania DDC oraz zdolność pracy w wyższych temperaturach sprawiają, że pompy ciepła VOLAN są idealnym rozwiązaniem dla modernizowanych budynków, zapewniając wysoką efektywność przez cały sezon grzewczy oraz oszczędność na rachunkach za energię elektryczną. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonej technologii inwerterowej sprężarki typu scroll od firmy Copeland, urządzenie dostosowuje swoją moc do aktualnego zapotrzebowania, co przekłada się na wyższy SCOP i mniejsze zużycie energii elektrycznej, co jest szczególnie istotne w cyklach rozmrażania w porze jesienno-zimowej.

Efektywna pompa ciepła VOLAN z innowacyjnym systemem rozmrażania DDC

Pompa ciepła VOLAN wykorzystuje jako serce inwerterową sprężarkę typu scroll od firmy Copeland, która charakteryzuje się najwyższym na rynku stopniem modulacji prędkości obrotowej. Dzięki temu urządzenie dostosowuje moc do aktualnego zapotrzebowania instalacji, co przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej i wyższy sezonowy COP (SCOP). Warto zaznaczyć, że urządzenia wyposażone w sprężarki typu scroll cechują się bezawaryjnością oraz lepszymi parametrami pracy, co jest dodatkową zaletą stosowania takiego rozwiązania. Innowacyjny system rozmrażania DDC, który znajduje się w pompach ciepła VOLAN, również przyczynia się do zwiększenia efektywności pracy urządzenia i wydłużenia jego żywotności. Dzięki temu proces rozmrażania odbywa się bez konieczności wyłączania sprężarki, co pozwala na skrócenie czasu potrzebnego na ten proces. W klimacie środkowoeuropejskim cykle rozmrażania w porze jesienno-zimowej są powszechne, a każdy taki proces wiąże się z pobraniem dużej ilości energii przez urządzenie lub wykorzystaniem grzałki elektrycznej. Dzięki zastosowaniu technologii DDC czas potrzebny na rozmrażanie parownika zostaje skrócony, co przekłada się na wyższy współczynnik SCOP w okresie grzewczym. Pompy ciepła VOLAN mogą być stosowane w budynkach modernizowanych, które wymagają wyższych temperatur pracy. Urządzenie pracuje przez cały okres grzewczy z bardzo dużą efektywnością i wysokim COP, co pozwala użytkownikowi na oszczędność na rachunkach za energię elektryczną.

System DDC

Reklama
oknonet.pl

Innowacyjny system rozmrażania DDC, który znajduje się w pompach ciepła VOLAN, również przyczynia się do zwiększenia efektywności pracy urządzenia i wydłużenia jego żywotności. Dzięki temu proces rozmrażania odbywa się bez konieczności wyłączania sprężarki, co pozwala na skrócenie czasu potrzebnego na ten proces. W klimacie środkowoeuropejskim cykle rozmrażania w porze jesienno-zimowej są powszechne, a każdy taki proces wiąże się z pobraniem dużej ilości energii przez urządzenie lub wykorzystaniem grzałki elektrycznej. Dzięki zastosowaniu technologii DDC czas potrzebny na rozmrażanie parownika zostaje skrócony, co przekłada się na wyższy współczynnik SCOP w okresie grzewczym.

Efektywność i wysoki COP

Pompy ciepła VOLAN mogą być stosowane w budynkach modernizowanych, które wymagają wyższych temperatur pracy. Urządzenie pracuje przez cały okres grzewczy z bardzo dużą efektywnością i wysokim COP, co pozwala użytkownikowi na oszczędność na rachunkach za energię elektryczną.

Efektywna pompa ciepła VOLAN z innowacyjnym systemem rozmrażania DDC
Pompa ciepła VOLAN z systemem rozmrażania DDC

Cechy pomp ciepła VOLAN:

 • Produkcja wody o temperaturze 75°C (VOLAN 7) lub 70°C oraz 79°C z wykorzystaniem grzałek elektrycznych. (współpracy z systemami grzejnikowymi)
 • Szeroki zakres pracy urządzeń dopasowany do każdej instalacji.
 • Praca urządzenia nawet przy temperaturze zewnętrznej -22°C.
 • Wbudowana opcja chłodzenia aktywnego.
 • Programy ogrzewania basenu i jacuzzi.
 • Możliwość sterowania 3. niezależnymi strefami grzewczymi.
 • Możliwość połączenia pompy ciepła z dodatkowym, szczytowym źródłem ciepła np. kotłem gazowym lub kominkiem z płaszczem wodnym.
 • Integracja z systemami fotowoltaicznymi.
 • Zdalna kontrola i podgląd parametrów pracy na stronie i w aplikacji.
 • Stały podgląd zużycia oraz wykorzystania energii elektrycznej.
 • Dopasowanie jednostki wewnętrznej do potrzeb klienta.
 • Gwarancja producenta na terenie całego kraju.

Źródło: thermagen.pl

Thermagen Sp. z o.o.
Ul. Warszawska 50
82-100 Nowy Dwór Gdański
www.thermagen.com
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz