Reklama
http://www.multitherma.com/

Ochsner Air Hawk 1850 z najwyższym SCOP w swojej klasie i mocy grzewczej do 40 kW

Ochsner rozszerza swoją serię Air Hawk, która została z powodzeniem wprowadzona na rynek w 2019 r., o model dla obiektów budowlanych o wyższym zapotrzebowaniu na moc grzewczą i chłodniczą. Wysokowydajna, w pełni modulowana pompa ciepła powietrze-woda Air Hawk 1850 osiąga moc grzewczą do 40 kW. Przeznaczona jest do ogrzewania, przygotowywania C.W.U. oraz chłodzenia budynków mieszkalnych, większych osiedli, a także budynków komercyjnych i biurowych. Jej wysoka wydajność sprawia, że nadaje się do stosowania w budynkach nowobudowanych jak i poddawanych termomodernizacji. Nowa pompa ciepła została wyróżniona nagrodą za innowacyjność EnergieGenie 2023 przez austriackie Federalne Ministerstwo Ochrony Klimatu, Środowiska, Energii, Mobilności, Innowacji i Technologii.

W pełni modulowana pompa ciepła powietrze/woda dla większych budynków
W pełni modulowana pompa ciepła powietrze/woda dla większych budynków

Wysokowydajne ogrzewanie, chłodzenie i przygotowanie ciepłej wody: w pełni modulowany Ochsner Air Hawk 1850 dla większych budynków. Najwyższa klasa efektywności A+++

Dzięki współczynnikowi SCOP wynoszącemu 4,74 nowy model osiąga najwyższe wartości wydajności w konkurencyjnym środowisku. W przeciętnych warunkach klimatycznych klasa efektywności energetycznej dla temperatury zasilania 35°C wynosi A+++, a dla 55°C A++. Maksymalna temperatura zasilania dla ogrzewania wynosi 60°C. Dzięki innowacjom technicznym i w pełni modulowanej pracy parownika i sprężarki, osiągnięto dalszy znaczny wzrost wydajności w porównaniu do udanego Air 41 w tej samej klasie wydajności. Nowa maszyna osiąga o 40% większą wydajność grzewczą w punkcie pracy A-7/W34, a SCOP jest o 24% wyższy. W pełni modulowana pompa ciepła dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania na moc. Dlatego może być używana ze stosunkowo małymi zbiornikami buforowymi w stosunku do wysokiej mocy pompy ciepła.

2 3 1

Energooszczędna klimatyzacja i osuszanie budynków

Air Hawk 1850 może być używany do chłodzenia budynków poprzez systemy ogrzewania powierzchniowego. Niezależnie od systemu ogrzewania, klimatyzacja poniżej punktu rosy jest możliwa do osuszania pomieszczeń za pomocą klimakonwektorów. Pompa ciepła osiąga temperatury do 7°C. Sezonowy współczynnik SEER jest wyższy niż 7 przy 18°C i wyższy niż 5 przy 7°C.

Niski poziom hałasu emitowanego przez kompaktowe części zewnętrzne i wewnętrzne

W swojej klasie wydajności Air Hawk 1850 imponuje niską emisją hałasu. Nominalny poziom mocy akustycznej wynosi 57,2 dB(A), mierzony w punkcie pracy A7/W55. Jednostka wewnętrzna jest również bardzo cicha, a zmierzona wartość wynosi 49,1 dB(A). Jednostka zewnętrzna z poziomym parownikiem stołowym i dwoma wentylatorami zajmuje mniej niż 2,5 m2 i jest kompaktowa. Wlot powietrza jest przykryty kratką, a dwa daszki przeciwśnieżne chronią wentylatory od góry. Wszystkie połączenia są ukryte za panelami, dzięki czemu są chronione przed nieautoryzowanym dostępem. Cztery nóżki o regulowanej wysokości ułatwiają ustawienie urządzenia w miejscu użytkowania i kompensują tolerancje konstrukcyjne. Dzięki zaawansowanej technologii sterowania Ochsner Tronic Smart (OTS), do czterech w pełni modulowanych pomp ciepła powietrze/woda z serii Air Hawk można łączyć kaskadowo i pokrywać obciążenia grzewcze od 2 do 160 kW niemal w sposób ciągły.

3 2 4 1

 

 

 

 

 

 

Jednostka wewnętrzna wymaga przestrzeni podłogowej o powierzchni nieco poniżej 1,25 m2 .

Kaskadowanie w pełni modulowanych pomp ciepła

Po raz pierwszy możliwe jest kaskadowe połączenie do czterech w pełni modulowanych pomp ciepła z serii Air Hawk za pomocą zaawansowanej technologii sterowania Ochsner Tronic Smart (OTS). Oznacza to, że obciążenia grzewcze od 2 do 160 kW mogą być pokrywane niemal w sposób ciągły. Inteligentne algorytmy OTS dodatkowo poprawiają roczne współczynniki wydajności i zmniejszają zużycie energii elektrycznej poprzez optymalizację czasu pracy pompy ciepła i sterowanie pompami obiegowymi. Interfejsy ułatwiają integrację systemu z systemami zarządzania budynkiem, systemami inteligentnego domu i Internetem. Układ elektroniczny wykorzystuje adaptacyjny termodynamiczny model Ochsnera (ATOM). Dzięki stałemu monitorowaniu czujników i wstępnemu obliczaniu wymaganych wartości, zwiększa on bezpieczeństwo pracy i wydajność.

Zwycięzca nagrody EnergyGenius 2023

5

W ramach targów oszczędzania energii Webuild w Wels, nowy Ochsner Air Hawk 1850 otrzymał nagrodę EnergieGenie 2023. Nagroda przyznawana jest przez Federalne Ministerstwo Ochrony Klimatu, Środowiska, Energii, Mobilności, Innowacji i Technologii (BMK) oraz Departament Gospodarki i Energii Prowincji Górnej Austrii za pośrednictwem niezależnego jury ekspertów. Kryteria oceny to innowacyjność, oszczędność energii i stopień nowości.

OCHSNER SP. Z O.O.

Pod Fortem 19
31-302 Kraków
tel. +48 608 634 439
+48 662 107692
[email protected]
OCHSNER Polska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz