Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Nowe rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda R290 firmy Panasonic o mocy do 80 kW

Panasonic Heating & Cooling Solutions wprowadza na rynek nowe zrównoważone i wysoce wydajne rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda ECOi-W AQUA-G BLUE, idealne do dużych zastosowań komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych. Dzięki wykorzystaniu R290 naturalnego czynnika chłodniczego o bardzo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) wynoszącym 3, pompy te mają znacznie mniejszy wpływ na środowisko. Zapewniają wyjątkową wydajność, zgodnie z wizją społeczeństwa bez emisji dwutlenku węgla i planem GREEN IMPACT firmy Panasonic.

Nowe rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda R290 firmy Panasonic o mocy do 80 kW
Nowe rewersyjne pompy ciepła powietrze-woda R290 firmy Panasonic o mocy do 80 kW

Nowa seria ECOi-W AQUA-G BLUE charakteryzuje się wysoką wydajnością sezonową z maksymalnym współczynnikiem SEER 4,41 i SCOP 3,92 oraz imponującą oceną efektywności energetycznej A++. W trybie chłodzenia temperatura wody na wylocie wynosi -15°C, co zapewnia optymalną pracę urządzeń procesowych w fabrykach. Zapewnia również idealne rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody użytkowej, osiągając temperaturę wody na wylocie 70°C przy temperaturze powietrza zewnętrznego 0°C.

Aby zapewnić niezawodne i wydajne rozwiązanie, nowa seria wykorzystuje unikalną technologię sprężarek spiralnych. Dzięki temu seria ECOi-W AQUA-G BLUE zapewnia idealną równowagę między wydajnością i cichą pracą, z wyjątkowo niskim minimalnym poziomem mocy akustycznej wynoszącym zaledwie 79,9 dB(A) i minimalnym poziomem ciśnienia wynoszącym zaledwie 51,9 dB(A). Opcjonalna skrzynka sprężarki zapewnia dodatkowy poziom redukcji hałasu.

Panasonic oferuje unikalny zakres wydajności dostępny z czynnikiem chłodniczym R290 i technologią sprężarek spiralnych, w 4 rozmiarach od 50 do 80 kW. Ponadto całkowita wydajność systemu może być zwiększona do 480 (kW) poprzez połączenie do 6 jednostek w kaskadzie. Urządzenia są w pełni konfigurowalne dzięki różnym opcjom i będą dostępne na rynku jesienią 2023 roku.

2 4

Seria jest kompatybilna z systemem sterowania kaskadowego Plug & Play firmy Panasonic, który umożliwia połączenie z chmurą ECOi-W Cloud firmy Panasonic w celu uzyskania zdalnego dostępu w czasie rzeczywistym, aby zoptymalizować prace serwisowe i konserwacyjne.

Firma Panasonic nie uznaje kompromisów w zakresie jakości, bezpieczeństwa i trwałości produktów w celu zapewnienia najwyższego komfortu. W przypadku czynnika chłodniczego R290 zastosowano specjalne środki bezpieczeństwa, w tym system wentylacji, separator powietrza/czynnika chłodniczego i niepalną, szczelną skrzynkę elektryczną.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej producenta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz