Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Firma OCHSNER Energietechnik! Pompy ciepła dużej mocy

Firma OCHSNER Energietechnik projektuje i produkuje pompy ciepła dużej mocy spełniające wysokie wymagania stawiane mocy i temperaturze. Najnowocześniejsze pompy ciepła wykorzystują ciepło z najwyższą efektywnością i przy najmniejszym zanieczyszczeniu środowiska. Pompy ciepła wysokiej mocy OCHSNER przeznaczone są do licznych obszarów zastosowań i mogą czerpać energię z najrozmaitszych źródeł ciepła.

Firma OCHSNER Energietechnik! Pompy ciepła dużej mocy
Firma OCHSNER Energietechnik! Pompy ciepła dużej mocy

Szerokie pole zastosowań pomp ciepła dużej mocy OCHSNER

Możliwości zastosowań pomp ciepła dużej mocy OCHSNER są rozmaite. Można je stosować do ogrzewania, klimatyzacji i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową dużych budynków. Typowymi przykładami są budynki wielokondygnacyjne, hotele i obiekty gastronomiczne, kliniki, internaty lub ośrodki kształcenia, jak również obiekty biurowe, komercyjne i handlowe. W przemyśle pompy ciepła mogą wykorzystywać ciepło technologiczne o temperaturze maksymalnej wynoszącej nawet 130°C. W sieciach ciepłowniczych pompy ciepła wysokiej mocy OCHSNER podłączone między odbiornikami podnoszą poziom temperatury i zwiększają efektywność.

Innowacyjne rozwiązania dużej mocy

Pompy ciepła dużej mocy OCHSNER stanowią innowacyjne rozwiązania adresowane do licznych branż, typów budynków i zastosowań.

Bogata gama źródeł ciepła OCHSNER

Oprócz popularnych źródeł ciepła, takich jak woda, grunt lub woda gruntowa, pompy ciepła dużej mocy OCHSNER są w stanie czerpać energię z wielu innych źródeł ciepła. W obiektach przemysłowych lub centrach komputerowych istnieje możliwość odzyskiwania ciepła technologicznego i odpadowego, które obecnie jest często odprowadzane i niszczone. Ciepło użytkowe jest odprowadzane również z kuchni lub stref wellness w dużych obiektach hotelowych. W przypadku użytkowania w infrastrukturze komunalnej ważną rolę odgrywa kanalizacja, w której źródłem ciepła jest ciepło odpadowe pochodzące ze ścieków.

2 3

3 3

Wykorzystywanie różnorodnych źródeł ciepła

Możliwość wykorzystywania rozmaitych źródeł ciepła przez pompy ciepła dużej mocy OCHSNER pozwala na ich eksploatację w licznych zastosowaniach na miarę indywidualnych potrzeb.

Trafione pod względem ekonomicznym i ekologicznym

W wielu przedsiębiorstwach oprócz aspektów ekonomicznych jednym z priorytetów jest również ochrona środowiska i klimatu. Pompy ciepła dużej mocy OCHSNER na obu polach mogą w istotnym stopniu przyczynić się do uzyskania zauważalnych optymalizacji. Z uwagi na ich wysoką wydajność i efektywność obniżają one nie tylko koszty energii, lecz równocześnie zmniejszają emisję CO2. Ciepło pochodzące z procesów przemysłowych i innych źródeł jest obecnie w wielu przypadkach utylizowane i marnowane po wysokich kosztach.

4

Pompy ciepła wysokiej mocy OCHSNER – zakresy temperatur

Firma OCHSNER oferuje bogatą gamę pomp ciepła dużej mocy przeznaczonych do różnych poziomów temperatury.

5

OCHSNER SP. Z O.O.
Pod Fortem 19
31-302 Kraków
tel. +48 608 634 439
+48 662 107692
[email protected]
OCHSNER Polska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz