Reklama
https://h2poland.com.pl/

Dofinansowanie do pompy ciepła – lista dotacji w roku 2022

Sprawdź wysokość dopłaty, jaką możesz uzyskać do pompy ciepła. Oferta różnorodnych dotacji, to możliwość instalacji ekologicznego źródła ciepła nawet o kilkadziesiąt tys. zł. taniej.

Dofinansowanie do pompy ciepła – lista dotacji w roku 2022
Dofinansowanie do pompy ciepła – lista dotacji w roku 2022

Pompa ciepła, to ekologiczne, ekonomiczne i komfortowe rozwiązanie do ogrzewania domu i wody użytkowej. Niestety koszty związane z inwestycją mogą początkowo zniechęcać do podjęcia decyzji o zakupie. Wydatek często rzędu kilkudziesięciu tys. zł. może odstraszać sporą część osób, które chciałyby ogrzewać swój dom w pełni ekologicznie.

Reklama
oknonet.pl

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele różnych możliwości wsparcia finansowego, np. do modernizacji ogrzewania, wymiany tzw. kopciuchów. Można skorzystać z dopłaty do instalacji pompy ciepła.

Rok 2022 to rok DOFINANSOWAŃ do POMP CIEPŁA. Tak na prawdę każdy zainteresowany inwestycją w ekologiczne źródła ciepła znajdzie dopłatę odpowiednią dla siebie.

Na rynku dostępne są dotacje ogólnopolskie oraz lokalne, czyli np. dla mieszkańców danego powiatu lub województwa.

Jedną z najbardziej znanych dotacji do pompy ciepła jest rządowy program CZYSTE POWIETRZE.

Czyste Powietrze, to program dotacji, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Budżet programu dla Czystego Powietrza, to aż 103 miliardy zł. Dofinansowanie w programie Czyste Powietrze jest głównie do osób, które są właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub też wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Jest o co się starać, ponieważ Tak na prawdę wartość dotacji z programu Czyste Powietrze może wynieść nawet do:

  • 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania;
  • 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania;
  • 69 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania.

MOJE CIEPŁO jest dotacją, w której planowane są dopłaty w wysokości od 7 do nawet 21 tysięcy zł.

Z niecierpliwością czekamy na informacje od NFOŚiGW o naborze w programie MOJE CIEPŁO. Uruchomienie programu planowane jest na przełomie I i II kwartału 2022r. Mocno liczymy na to, że niebawem poznamy szczegóły. Obecnie pewne jest to, że dofinansowanie moje ciepło adresowane jest dla osób, które chcą zakupić ekologiczną pompę ciepła do nowo budowanych domów. Głównym celem tego programu jest zachęcenie potencjalnych nabywców nowych nieruchomości do inwestycji w ekologiczną pompę ciepła. Szczegółowe informacje dotyczące programu moje ciepło dopiero mają zostać ogłoszone.

AGROENERGIA, jest formą wsparcia finansowego dla osób prowadzących gospodarstwo rolne.

Dotacja ta dotyczy instalacji fotowoltaicznych o mocy do 10, do 50kWp. Co ma więc wspólnego z inwestycją w pompę ciepła, jeśli dotacja ta dotyczy fotowoltaiki? Jak się okazuje, prosumenci, którzy zdecydują się na tak zwaną instalację hybrydową, czyli połączą fotowoltaikę z pompą ciepła, otrzymają dodatkowe środki. Wartość ta może wynieść nawet do 10 tys. zł. Na instalację fotowoltaiczną w programie AGROENERGIA można uzyskać nawet do 25 tys. zł., a wartość dofinansowania zależy od mocy instalacji. Czyli łącznie z programu AGROENERGIA można zyskać nawet do 35 tys. zł. zwrotu wydatków poniesionych na inwestycję.

Dobierając pompę ciepła należy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników, to pozwoli na dobór właściwej mocy i dzięki temu unikniemy przewymiarowania lub dobrania urządzenia o zbyt małej mocy. Przed przygotowaniem oferty proponujemy niezobowiązujący audyt techniczny budynku, co pozwoli na dokładny dobór pompy ciepła dla zapotrzebowania konkretnego budynku.

Jesteśmy doświadczonym instalatorem pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych. Oferujemy kompleksowe usługi zakupu, montażu instalacji oraz obsługę posprzedażową. Naszym klientom pomagamy w uzyskaniu dofinansowania do instalacji, a także fachowy serwis.

 

Sarakhman Solar Energy
ul. Barska 15/8
37-700 Przemyśl
tel.: 698660660
e-mail: [email protected]
www.sarakhman.pl
www.facebook.com/SarakhmanSolarEnergy
www.instagram.com/sarakhman_pompy_ciepla

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz