Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Akademia NETSU szkoli przyszłych instalatorów

Jak zostać instalatorem ekologicznych urządzeń grzewczych? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć, biorąc udział w spotkaniach edukacyjnych przygotowanych przez specjalistów Akademii NETSU – programu, gdzie poruszane są szeroko pojęte zagadnienia dotyczące działania pomp ciepła. To propozycja inwestycji w rozwój własnej firmy, ale przede wszystkim w wiedzę pracowników. Producent pomp ciepła NETSU oferuje kompleksowe warsztaty produktowe, techniczne i handlowe, którymi pilotują pasjonaci nowych technologii oraz wykwalifikowani specjaliści, będący blisko swoich klientów na każdym etapie sprzedaży.

Akademia NETSU szkoli przyszłych instalatorów
Akademia NETSU szkoli przyszłych instalatorów

NETSU to producent pomp ciepła woda – powietrze, który od 2020 roku prowadzi aktywną ekspansję urządzeń Monoblok i Split w całej Polsce, ale również poza granicami kraju. Jak wiedza o konieczności wymiany starych kotłów na ekologiczne źródła ogrzewania trafia do potencjalnych klientów? Przede wszystkim dzięki dystrybutorom, którzy tworzą swoje oddziały zarówno w dużych metropoliach jak i małych miasteczkach. NETSU współpracuje z ponad 200 firmami zajmującymi się sprzedażą, audytami i montażem ekologicznych rozwiązań dla domu oferując swoją wiedzę i doświadczenie.

Akademia NETSU to projekt, który jest programem szkoleń dla instalatorów, gdzie poruszane są techniczne zagadnienia dotyczące działania pomp ciepła. Szkolenia prowadzone są w siedzibie producenta w Katowicach, w filiach m.in. w Piasecznie oraz zdalnie – online. Ogromna ilość przedsiębiorstw zajmujących się fotowoltaiką wyraża chęć rozbudowania swojej ofertę o pompy ciepła, jednak na rynku często brakuje placówek, które mogą wesprzeć decyzje o rozszerzeniu oferty lub przebranżowieniu. Centra szkoleniowe Akademii NETSU udostępniają atrakcyjny pakiet kursów dla zainteresowanych z konkretnego obszaru, którzy mogą w przyszłości prezentować komplementarną ofertę rozwiązań grzewczych lokalnym klientom.

NETSU.szkolenia123

Szkolenia podzielone są na etapy, a po ich ukończeniu otrzymuje się certyfikat. Oprócz kursów produktowych, odbywają się także szkolenia dotyczące audytów, doboru pomp, montażu, serwisowania, szkolenia handlowe – z obsługi klienta indywidualnego i korporacyjnego oraz z zakresu serwisu i gwarancji. Istotne jest to, że producent zapewnia wydajność i niezawodność urządzeń na długie lata, ale w razie jakichkolwiek problemów konsument może skorzystać z 7 letniej gwarancji.

Oprócz szkoleń dla profesjonalistów w ramach Akademii NETSU producent cyklicznie publikuje webinary eksperckie. Podczas spotkań przekazywane są praktyczne wskazówki, które mają pomóc zapoznać się z możliwościami urządzeń, ale również udostępniana jest wiedza teoretyczno – praktyczna, niezbędna instalatorom do rozpoczęcia pracy u klienta. Dzięki filmom instruktażowym można dowiedzieć się jak działa system wifi, który łączy aplikację z modułem zewnętrznym, jak podłączyć do urządzenia wodę, lub co to jest zawór trójdrożny.

Szkolenia NETSU od chwili ich włączenia do strategii działania spółki cieszą się dużym zainteresowaniem. Zdaniem kursantów, charakteryzują się one bardzo wysokim poziomem teoretycznym i praktycznym. Uczestnicy szkolą się na oryginalnych urządzeniach, mają też okazję wymienić spostrzeżenia, nauczyć się przydatnych trików. Dzięki już przeprowadzanym szkoleniom liczba instalatorów pomp ciepła posiadających ważne uprawnienia i certyfikaty znacznie wzrosła.

NETSU to marka z ogromnym doświadczeniem. Nie chodzi tylko o to, by sprzedać produkt realizując kompleksową usługę, ale również ważne jest budowanie świadomości ekologicznej. Większość odnotowanych problemów przyrodniczych jest skutkiem poprzednich, nieprzemyślanych decyzji. Aktualne rozwiązania technologiczne pozwalają na to, aby zacząć aktywnie działać w kierunku poprawy jakości powietrza, bezpieczeństwa i komfortu życia. Okazuje się, że w Polsce wiedza na temat odnawialnych źródeł energii jest znikoma, dlatego tym bardziej potrzebni są eksperci, którzy nakierunkowują myślenie prosumentów na odpowiednie tory.

szkolenia NETSU

Zapisy na szkolenia trwają. Kalendarz dostępny jest na stronie www.netsu.pl. Najbliższe kursy odbędą się już w kwietniu. Poszczególne segmenty obejmą:

  • Przedstawienie firmy i produktów marki NESTU;
  • Charakterystykę i zastosowanie pomp ciepła oraz porównanie ich z innymi źródłami ciepła;
  • Dobór pomp z zastosowaniem kalkulatorów, tabel pomocowych i różnych technik oceny zapotrzebowania energetycznego budynków – teorię i ćwiczenia praktyczne;
  • Zasadę działania pompy ciepła. Logikę systemu. Najczęstsze awarie po stronie chłodniczej;
  • Elementy systemu grzewczego komplementarne z pompami ciepła. Cel instalacji, zasady działania, błędy instalatorskie (zbiorniki, bufory, zawory, logika i przeznaczenie połączeń);
  • Dokumentację niezbędną do zarejestrowania pomp i wypełniania podczas instalacji zgodnie z procedurami NETSU.

Źródło: netsu.pl

NETSU S.A.
ul. Kopernika 6/2
40-064 Katowice
tel.32 438 79 15
Biuro e-mail: [email protected]
Sprzedaż detaliczna e-mail: [email protected]
www.netsu.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz