Reklama
http://www.multitherma.com/

Energia odnawialna w KOŚCIOŁACH

Kościoły są jednymi z najstarszych i najpiękniejszych budynków na świecie, ale są też nieefektywne w ogrzewaniu. Ich wiek, materiały z których są wybudowane i rozmiary sprawiają, że mają bardzo słabą izolację termiczną.

Energia odnawialna w KOŚCIOŁACH
Energia odnawialna w KOŚCIOŁACH

Usytuowanie większości Kościołów pokazuje, że mają one ołtarze skierowane na wschód, co oznacza, że prawie zawsze mają dach od strony południowej, który jest idealny dla instalacji fotowoltaicznych co w połączeniu z pompą ciepła daje nam najbardziej efektywny energetycznie (najtańszy w eksploatacji) system grzania i chłodzenia.
ecieplo.pl
Katedra w Lublinie czy Centrum Jana Pawła II w Krakowie to obiekty od lat ogrzewane pompami ciepła. Takich przykładów jest w Polsce bardzo wiele, ale nadal za mało… Wierni bardzo często zimą marzną w nieogrzewanych Kościołach, a tam gdzie są one ogrzewane w tradycyjny sposób koszty tego ogrzewania są za duże. Należy też pamiętać o tym, że część Kościołów trzeba również chłodzić, ponieważ latem starsi uczestnicy Mszy Świętej mają problem z dotrwaniem do jej końca z powodu bardzo wysokich temperatur panujących wewnątrz. Stosując pompę ciepła rozwiązujemy oba problemy ponieważ takie urządzenie może grzać i chłodzić.

HC Group to bezpośredni importer europejskich pomp ciepła marek CLAUSIUS i TEMPLARI, który współpracuje tylko z profesjonalnymi firmami instalacyjnymi. Takimi z dużym doświadczeniem w doborze i montażu instalacji z pompami ciepła.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy przygotować rozwiązanie „uszyte na miarę”, bo tylko wtedy wszystko będzie dobrze działać, a Wierni będą zadowoleni z tego, że mogą słuchać Słowa Bożego w przyjaznych warunkach.

HC Group sp. z o.o.
ul. Chełmońskiego 116, 31-340 Kraków
tel. +48 12 346 34 55
E-mail: [email protected]
www.homecomfort.com.pl
Facebook
You tube
Linkedin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz