Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Polenergia przez 10 lat będzie zasilać czystą energią sieć hoteli PURO. „To dekada zielonej energii”

Polenergia przez 10 najbliższych lat będzie zasilać zieloną energią sieć hoteli PURO. To efekt długoterminowej umowy cPPA, która zapewni ciągłe dostawy energii ze źródeł odnawialnych Polenergii do wszystkich obiektów PURO w Polsce. – To dekada zielonej energii. Jesteśmy dumni, że popularne hotele, z których korzystają setki tysięcy osób rocznie, będą zasilane czystą energią z naszych farm wiatrowych i fotowoltaicznych – mówi Marek Musiał, Prezes Zarządu Polenergii Obrót. Dostawy zielonej energii do hoteli PURO ruszą 1 stycznia 2024 roku.

Polenergia przez 10 lat będzie zasilać czystą energią sieć hoteli PURO. „To dekada zielonej energii”
Polenergia przez 10 lat będzie zasilać czystą energią sieć hoteli PURO. „To dekada zielonej energii” [źródło: www.polenergia.pl]

PURO to sieć hoteli zlokalizowanych w centrach największych miast w Polsce. Spółka posiada obiekty zlokalizowane w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi czy Poznaniu. W ostatnim roku hotele PURO odwiedziło blisko pół miliona gości. Marka pochodząca z Polski przechodzi dynamiczny międzynarodowy rozwój. W budowie są nowe hotele w Budapeszcie i Pradze, a w planach kontynuacja europejskiej ekspansji.

Polenergia podpisała z PURO długoterminowy kontrakt cPPA. To umowa zawarta przez odbiorcę energii bezpośrednio z jej wytwórcą. Oznacza to, że przez 10 kolejnych lat wszystkie hotele PURO w Polsce będą zasilane z odnawialnych źródeł energii należących do Grupy Polenergia.

To dekada zielonej energii. Jesteśmy dumni, że popularne hotele, z których korzystają setki tysięcy osób rocznie, będą zasilane czystą energią z naszych farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Polenergia dysponuje unikalną na polskim rynku energetycznym ofertą. Podczas trwającej i skomplikowanej transformacji energetycznej, nasza firma już teraz oferuje klientom możliwość zakupu w pełni czystej energii odnawialnej. To oznacza, że dekarbonizacja i przygotowanie do redukcji śladu węglowego są dla wielu przedsiębiorstw w zasięgu ręki. Z tej możliwości zdecydowała się skorzystać marka PURO – mówi Marek Musiał, Prezes Zarządu Polenergii Obrót.

 

Farma Wiatrowa Grabowo 3

 

Kontrakt sprzedaży opiera się o formułę cPPA wraz z usługą PPA+. Zielona energia dla obiektów PURO zostanie wyprodukowana m.in. na Farmie Wiatrowej Grabowo o mocy 44 MW oraz Farmie Fotowoltaicznej Strzelino o mocy 45 MWp, które należą do Polenergii.

W umowach tego typu dobór różnorodnych źródeł dostępnych w portfelu zdywersyfikowanego wytwórcy, jakim jest Grupa Polenergia, daje możliwość maksymalnego zbliżenia profilu wytwarzanej zielonej energii z profilem jej konsumpcji przez klienta końcowego. A to z kolei umożliwia dalsze ograniczenie kosztów dla klienta.

W ramach swojej strategii rozwoju, PURO w coraz większym stopniu angażuje się we wprowadzanie odpowiedzialnych praktyk – ze szczególnym naciskiem na czystą energię pozyskiwaną bezpośrednio z OZE. Wraz ze wzrostem i wyjściem za granicę, PURO podkreśla wagę zrównoważonego rozwoju.

W sieci PURO konsekwentnie wytyczamy ścieżki w wielu obszarach naszej działalności. Teraz, dzięki tej istotnej decyzji biznesowej, nie tylko umacniamy naszą pozycję jako lidera, ale także chcemy zainspirować branżę do pozytywnych zmian w kluczowej dziedzinie działalności – korzystania z czystej energii. Śmiało podejmujemy innowacyjne działania, a każdy nasz kolejny, strategiczny krok, czyni nas silniejszą marką. Chcemy ustanawiać nowe standardy i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych gości – mówi Rune Askevold, Prezes Zarządu PURO Hotels.

 

Hotel PURO Krakow 1

 

Polenergia pokryje 100% zapotrzebowania na energię elektryczną hoteli PURO. Kontrakt cPPA wraz z usługą PPA+ z PURO Hotels Sp. z o.o. podpisała spółka Polenergia Obrót S.A. Początek dostaw energii zaplanowany jest nie później niż 1 stycznia 2024 roku.

Corporate Power Purchase Agreement (cPPA) to umowy zawierane przez odbiorcę energii bezpośrednio z jej wytwórcą. W przypadku Polenergii oznacza to wytwórcę, który dysponuje szerokim portfelem Odnawialnych Źródeł Energii. W tym czasie energia sprzedawana jest po ustalonej wcześniej cenie. Kontrakt PPA zawarty z wytwórcą, który posiada OZE umożliwia odbiorcy uniezależnienie się od wahań rynkowych cen energii.

PPA+ to umowa współistniejąca z umową PPA, w ramach której Polenergia zapewnia zbilansowanie pełnych dostaw fizycznych do klienta, aby w pełni zaspokoić jego potrzeby konsumpcyjnie. Usługa polega na kompleksowym uzupełnianiu niedoborów i kompensacji nadwyżek, jakie mogą wystąpić przy dostawie wolumenu energii odnawialnej do klienta.

 

Źródło: polenergia.pl

Polenergia Fotowoltaika
Plac Ireneusza Gugulskiego 1
02-661 Warszawa
Tel. 799-399-888
www.polenergia.pl
[email protected]

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz