Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Innowacyjny Dom – montaż instalacji, dystrybutor magazynów energii

Rodzinna firma, która działa na teranie woj. Małopolskiego, Śląskiego i Opolszczyzny. Dzięki wszechstronności działań dostosowuje ofertę do różnorodnych potrzeb i możliwości finansowych klientów. Od 4 lat misją firmy Innowacyjny dom jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań poprzez termomodernizację oraz odnawialne źródła energii. Dzięki rozwojowi technologii mogą zaoferować klientom produkty z najwyższej półki, firma pracuje na podzespołach najwyższej jakości i niezawodności, aby urządzenia służyły długie lata.

Innowacyjny Dom - montaż instalacji, dystrybutor magazynów energii
Innowacyjny Dom - montaż instalacji, dystrybutor magazynów energii [ źródło: www.innowacyjnydom.com]

Innowacyjny dom jest dystrybutorem, który współpracuje z producentem oferującym najwyższą jakość swoich produktów oraz  odpowiada za technologiczne, czyste i tanie ciepło w domu czy firmie. Firma współpracuje z międzynarodowymi i najlepszymi polskimi partnerami zapewniającymi  komponenty na najwyższym światowym poziomie. Bardzo dużą uwagę przywiązują do użyteczności, jakości wykonania i trwałości produktów, dzięki czemu urządzenia są przygotowane na lata bezproblemowej i efektywnej eksploatacji.

Nowoczesne i wielofunkcyjne magazyny energii FullSet, których dystrybutorem jest firma Innowacyjny dom są przeznaczone do zastosowań przemysłowych, domowych oraz farm fotowoltaicznych. Ich modularność, produkcja z wykorzystaniem technologii laserowych o wysokiej precyzji, w połączeniu z unikalnymi systemami BMS gwarantują bezpieczeństwo, niezawodność i szeroki zakres zastosowań. Magazyn energii FullSet zaprojektowany został w technologii li-ion i zbudowany jest z modułów bateryjnych i niezawodnego systemu BMS, który zapewnia poprawną i bezpieczną pracę każdego modułu oraz całego magazynu energii FullSet. Moduły bateryjne są skonstruowane z ogniw litowo-jonowych. Technologia ta gwarantuje ponadczasową wytrzymałość.

Charakterystyka magazynów energii FullSet:

Bezpieczeństwo systemów. Baterie są budowane z certyfikowanych komponentów oraz zgodnie z europejskimi normami i dyrektywami. Moduły, z których są budowane kompletne baterie posiadają certyfikację UN38.3 oraz EMC

Funkcjonalność
• Obsługa serwisowa z panelu użytkownika
• Magazyn energii stanowi bufor energetyczny
• Realne zwiększenie dostępnej mocy pomimo braku możliwości zwiększenia mocy przyłączeniowej
• „Wypłaszczanie” zapotrzebowania na energię z sieci
• Ładowanie magazynu energii w taniej taryfie i korzystanie ze zgromadzonej w nim energii, gdy obowiązuje droga taryfa

Trwałość i gwarancja
• 10 lat gwarancji
• ≥ 6000 cykli ładowania i rozładowania

Rozbudowa systemu
• Możliwość rozbudowy systemu o kolejne magazyny i inwertery
• Możliwość rozbudowy systemu o stacje ładowania pojazdów

Konserwacja i system
• Zdalna diagnostyka systemu

320679997 473527578286037 3088012463775656552 n

Korzyści z zastosowania magazynów energii FullSet:

Niwelowanie strat produkcji z OZE. Nie wysyłając nadwyżki produkcji z OZE do sieci, tylko ją magazynując, klienci oszczędzają 20-30%. Gromadzenie nadmiarów energii produkowanej z OZE, która w danym momencie nie może być wykorzystana dla potrzeb własnych, a OSD nie jest w stanie jej odebrać.

Niezależność energetyczna. Z udziałem magazynów energii możliwe jest tworzenie niezależności energetycznej poprzez produkcję z OZE i wykorzystanie zmagazynowanej energii w dowolnym momencie.

Przesunięcie taryf. Magazyn energii służy do kumulowania „taniej energii” (ładowanie w tańszych taryfach) i konsumowania jej w momencie, gdy OSD nalicza wyższą opłatę.

Funkcja back-up. Magazyn energii wraz z falownikiem hybrydowym (on/off-grid) będzie działał jak UPS, co pozwoli w momencie wyłączenia prądu na: podtrzymanie zasilania, a tym samym uniknięcia nagłego wyłączenia urządzeń, podtrzymania produkcji, dokończenie procesów.

Kompensacja mocy biernej. W celu zmniejszenia poboru mocy biernej z systemu elektroenergetycznego stosuje się jej kompensację, np. w postaci magazynu energii.

Redukcja pików mocy. Zamówiona moc może być obniżona do poziomu bieżącego użycia, a dodatkowe chwilowe zapotrzebowanie może być skompensowane właśnie energią pochodzącą z magazynu.

System magazynowania i zarządzania energią elektryczną przeznaczony jest dla odbiorców, którzy na pierwszym miejscu stawiają najwyższe bezpieczeństwo oraz wydajność. Energia może być kumulowana zarówno z instalacji fotowoltaicznych, jak i z sieci.

Wykorzystaj 100% energii dzięki firmie Innowacyjny dom. Dzięki niej nie musimy odsyłać do sieci nadwyżek energii pozyskanej przez instalację OZE. Możemy zatrzymać ją nawet w 100% w systemie magazynowania energii i wykorzystać do obniżania mocy zamówionej i redukcji pików prądowych. Nie martw się o zaniki prądu, gromadź energię na czarną godzinę! W przypadku braku energii w sieci, system magazynowania energii dostarczy tę energię, którą zgromadził wcześniej.

Strategia LaserTec opiera się na rozwoju uzyskiwanym poprzez wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych i technicznych oraz innowacji w każdym obszarze, a także na dbałości o wysoką jakość oferowanych produktów i wykonywanych usług.

Więcej informacji na temat magazynów energii znajdą Państwo na stronie www.innowacyjnydom.com oraz www.facebook.com/innowacyjnydom

Źródło: innowacyjnydom.com

Innowacyjny Dom sp. z o.o.
ul. Kościuszki 134a,
32-540 Trzebinia
tel. 790 274 564
e-mail: [email protected]
www.innowacyjnydom.com
www.facebook.com/innowacyjnydom

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz