Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Huawei po raz pierwszy w Polsce zaprezentował swój najnowszy wielkoskalowy magazyn energii elektrycznej

W dniach 8-9 marca w Kielcach można było poznać z bliska najnowsze technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. Podczas XXV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX firma zaprezentowała w Polsce swój najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.

Targi ENEX 2023: Huawei po raz pierwszy w Polsce zaprezentował swój najnowszy wielkoskalowy magazyn energii elektrycznej

Obecność Huawei na Targach ENEX, które były jednym z największych wydarzeń branżowych w kraju i w Europie, była nieprzypadkowa. Ponad 200 wystawców prezentowało najnowsze, energooszczędne i ekologiczne technologie z zakresu OZE. Na miejscu jubileuszowej, 25. edycji targów, byli obecni najwięksi gracze rynku energetycznego oraz reprezentanci sektora górniczego, hutniczego, przedstawiciele świata nauki, mediów, internetu, a także przedstawiciele producentów samochodów, prezentujący najnowsze modele aut elektrycznych i hybrydowych.

Huawei, jako producent rozwiązań wspierających zieloną energetykę, prezentował innowacyjne rozwiązania w zakresie wielkoskalowego magazynowania energii. Rozwój tej bezpiecznej i niezawodnej technologii był kluczem do globalnego przyspieszenia przejścia na bezemisyjną gospodarkę, w tym wsparcia polskiej transformacji energetycznej. Magazyn energii Huawei był prezentowany w dniach 8-9 marca w strefie FusionSolar.

Elektrownie fotowoltaiczne są w naszym kraju coraz bardziej popularne zarówno wśród prosumentów, jak i przedsiębiorstw. Do sieci elektroenergetycznej w Polsce przyłączonych jest już ponad milion użytkowników. Wielkoskalowe magazyny energii mogą jednak w znacznym stopniu odciążyć sieć elektroenergetyczną i zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne. W Huawei konsekwentnie więc rozwijamy i promujemy nowoczesne rozwiązania z zakresu Battery Energy Storage Systems (BESS), by wspierać transformację Polski w kierunku ekologicznej, wysoce dostępnej i efektywnej kosztowo energii zarówno dla całej gospodarki, jak i społeczeństwa – powiedział Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Dzięki postępowi technologicznemu już dziś na całym świecie powstają obiekty wyposażone w systemy magazynowania energii, które mogą pomieścić ilość energii odnawialnej wystarczającą do zasilenia setek tysięcy domów i przedsiębiorstw. Rozwój wielkoskalowych magazynów energii stanowi przy tym odpowiedź na kluczowe wyzwanie dla zielonej energetyki – jej cykliczność pomiędzy nadmiarem energii, a jej niedoborem, w zależności od tego, czy świeci słońce. Powszechne wykorzystanie magazynowania energii jest istotnym elementem w drodze do globalnego przyspieszenia przejścia na bezemisyjną gospodarkę – dodał Maciej Bąkała, Dyrektor sprzedaży PV w Huawei Digital Power.

Cechą wyróżniającą rozwiązania dla fotowoltaiki od Huawei, w tym magazyny energii elektrycznej, jest ich kompleksowość. Magazyn energii może być doskonałym uzupełnieniem elektrowni fotowoltaicznej, korzystnie wpływającym na kondycję sieci elektroenergetycznej oraz przyczyniającym się do zwiększenia rentowności polskich przedsiębiorstw.

W zakresie wielkoskalowego magazynowania energii Huawei zrealizował już szereg rekordowych projektów. Jednym z najlepszych przykładów jest instalacja magazynu energii w Dubaju, która połączy elektrownię fotowoltaiczną o mocy 400 MW z magazynem energii o pojemności 1300 MWh. Mega magazyn energii będzie przechowywać energię wyprodukowaną na farmie fotowoltaicznej zlokalizowanej na wybrzeżu Morza Czerwonego. Projekt ten ma stać się największym na świecie bateryjnym magazynem pracującym w środowisku off-grid, czyli bez połączenia z systemem elektroenergetycznym. Z kolei elektrownia fotowoltaiczna o mocy 400 MWp będzie częścią lokalnej sieci elektroenergetycznej zasilanej energią ze źródeł odnawialnych.

Źródło: huawei.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz