Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Darmowy e-book Columbusa o magazynach energii

Czy domowy magazyn energii jest opłacalną inwestycją? W jaki sposób urządzenie zwiększa wydajność fotowoltaiki? Odpowiedzi na najważniejsze pytania o domowy magazyn energii można znaleźć w darmowym e-booku, który właśnie udostępnił Columbus.

Darmowy e-book Columbusa o magazynach energii
Darmowy e-book Columbusa o magazynach energii

Domowy magazyn energii jest sporym wydatkiem. I choć rządowe dofinansowanie mocno zachęca do inwestycji (zwrot kosztów kwalifikowanych do 16 tys. zł, przy zakupie magazynu z fotowoltaiką), to właściciele domów wciąż mają wiele wątpliwości przed zakupem. Chodzi nie tylko o opłacalność inwestycji, ale o zasady funkcjonowania magazynu czy zarządzanie wyprodukowaną energią. Dla wszystkich, którzy rozważają zakup magazynu energii i chcą wiedzieć na co zwrócić uwagę przed wyborem urządzenia, Columbus przygotował e-booka z odpowiedziami na najważniejsze pytania.

Publikacja została stworzona przez zespół doświadczonych ekspertów Columbus i stanowi znakomite kompendium wiedzy o domowych magazynach energii. Z rozdziałów e-booka dowiemy się m.in.: jak działa magazyn energii z fotowoltaiką, czym różni się od agregatu, jaką technologię magazynowania dopasować do swoich potrzeb, jak dobrać pojemność urządzenia. Uwzględniono także symulację wszystkich kosztów inwestycji, wraz z dotacjami, i szczegółowo opisano ekonomię użytkowania magazynu. Załączony do e-booka kalkulator pozwoli oszacować rachunki za prąd w kolejnych latach i wskazać realne oszczędności w różnych konfiguracjach z fotowoltaiką i magazynem.

Całość publikacji została wzbogacona przejrzystymi wykresami oraz infografikami.

E-booka można pobrać za darmo ze strony Columbus.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz