.
Reklama
heiztechnik banner 311023
.

Columbus postawi magazyn energii o mocy 63 MW

Columbus Energy wybuduje magazyn przemysłowy o mocy prawie 63 MW. To już drugi wielkoskalowy magazyn energii w portfelu Spółki. Może kosztować 500 mln zł.

Columbus postawi magazyn energii o mocy 63 MW
Columbus postawi magazyn energii o mocy 63 MW [Źródło: columbusenergy.com]

 

Reklama
oknonet.pl

Jak poinformował Zarząd Columbus, spółka zależna z Grupy otrzymała warunki przyłączenia do sieci przesyłowej o mocy 62,7 MW, na potrzeby budowy magazynu energii o pojemności 250,8 MWh. Magazyn powstanie w południowej części kraju, a jego całkowita wartość jest szacowana na ok. 500 mln zł. Inwestycja zostanie zrealizowana z wykorzystaniem finansowania zewnętrznego.

W naszym portfelu inwestycyjnym znalazły się kolejne warunki przyłączenia wielkoskalowego magazynu energii. Wielkoskalowe magazyny energii będą w ciągu kilku najbliższych lat kluczową technologią, która przyczyni się poprawy jakości pracy sieci przesyłowych. Umożliwią także rozbudowę energetyki rozproszonej w mikroskali, co jest jedną z najistotniejszych technologii z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polaków – komentuje Dawid Zieliński, prezes Zarządu Columbus Energy S.A.

Jest to już druga inwestycja Columbus w wielkoskalowy magazyn. W sierpniu br. Spółka poinformowała o uzyskaniu warunków przyłączenia dla przemysłowego magazynu energii o mocy 133 MW oraz pojemności 532 MWh, zlokalizowanego w południowej części Polski. Magazyn ten będzie w stanie zasilić w energię przez cały dzień 150 tys. domów.

Źródło: columbusenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz