Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Nowy klimatyzator Bosch Climate 4000i

Climate 4000i chłodzi pomieszczenia, ale sprawdzi się też idealnie jako dodatkowe źródło ogrzewania nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Dzięki wielu funkcjom dbających o Twój komfort możesz przez cały rok cieszyć się idealną temperaturą i dobrą jakością powietrza.

Nowy klimatyzator Bosch Climate 4000i
Nowy klimatyzator Bosch Climate 4000i

Idealny klimat o każdej porze roku

  • Lepsza jakość powietrza i zdrowie Twojej rodziny – technologia jonizacji i funkcja iClean oczyszczają powietrze z bakterii i pleśni
  • Klimat dopasowany do potrzeb każdego domownika – funkcja grzania i chłodzenia
  • Niezawodność i efektywna praca – trzystopniowe zarządzanie energią
  • Oszczędność budżetu – tryb ECO to redukcja zużycia energii nawet o 20% w porównaniu do trybu konwencjonalnego

Climate 4000i to uniwersalny klimatyzator przeznaczony do szerokiego spektrum zastosowań. Urządzenie dostępne będzie w 3 wariantach mocy: 2,6; 3,5; 5,2 kW, które przy standardowych warunkach chłodzenia, pozwalają na obsługę pomieszczeń o powierzchni do 35 m2. Klimatyzator przeznaczony jest do stosowania w mieszkaniach, domach jednorodzinnych oraz w obiektach użyteczności publicznej np. biuro czy sklep. Urządzenie ma klasę efektywności energetycznej A++ zarówno w trybie chłodzenia jak i ogrzewania. Modele z tej serii mają możliwość zdalnego sterowania poprzez aplikację HomeCom Easy.

produktowe set img h900

Efektywna praca w każdej porze roku
Climate 4000i wyposażony jest w nowoczesne filtry powietrza, tryby pracy oszczędzające energię i przystosowany do pracy całorocznej. Urządzenie nie tylko chłodzi pomieszczenia, ale sprawdza się także jako dodatkowe źródło ogrzewania nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Jednostka zewnętrzna wyposażona jest w grzałki tacy ociekowej i karteru sprężarki. Grzałka tacy skroplin wspomaga funkcję odmrażania. Ogrzewanie karteru sprężarki zapewnia płynne uruchomienie i eksploatację jednostki w zimie, przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, sięgających nawet -21°C.

Oszczędność budżetu
Urządzenie wyposażone jest w funkcje wspierające oszczędzanie energii. Tryb ECO uruchamia ekonomiczną pracę klimatyzatora i pozwala na oszczędność do 20% energii przy pracy klimatyzatora powyżej 8 godzin. Funkcja Gear powoduje obniżenie zużycia energii elektrycznej. Do wyboru są trzy stopnie zarządzanie energią: 100%, 75% oraz 50%. Climate 4000i utrzymuje temperaturę w pomieszczeniu na poziomie minimum 8°C i zapobiega wychładzaniu domu.

Lepsza jakość powietrza
Filtr katalityczny eliminuje formaldehydy i inne lotne związki organiczne a także szkodliwe gazy oraz zapachy. Filtr BIO składa się ze specjalnego enzymu oraz biofiltra (HEPA), który wychwytuje cząsteczki kurzu, bakterie, grzyby i mikroby. Eliminuje bakterie poprzez rozpuszczenie ich ściany komórkowej. Filtr HD (wysokiej gęstości) może oczyścić do 80% kurzu i pyłków z powietrza. Poza filtrami, urządzenie ma funkcję samooczyszczenia (iClean). Technologia i-Clean automatycznie zamrażając a następnie szybko rozmrażając szron, usuwa kurz, pleśń i tłuszcz, które mogą powodować nieprzyjemne zapachy, jeżeli przylegają do wymiennika ciepła. Kolejnym elementem dbającym o zdrowie jest jonizator. Element ten uwalnia do powietrza dodatnie i ujemne jony, które otaczają i w wyniku reakcji chemicznej, zabijają bakterie zamieniając je w nieszkodliwe cząsteczki wody. Dzięki temu powietrze staje się czyste i zdrowe.

Klimat dopasowany do potrzeb domownika
W jednostce wewnętrznej i pilocie zdalnego sterownia ukryto szereg funkcji, które pomogą spełnić nawet najbardziej wygórowane oczekiwania użytkownika. Przede wszystkim automatyczna zmiana kierunku nawiewu w pionie i poziomie. Dzięki tej funkcji można skierować strumień powietrza dokładnie tam, gdzie tego oczekujesz. Funkcja Follow Me – temperatura dostosowana jest do pomieszczenia, w którym znajduje się pilot a nie klimatyzator. Kolejna przydatna funkcja to tryb unikania podmuchu wiatru – Wind Avoid Me. Tryb ten dostosowuje kierunek nawiewu za pomocą pilota i pozwala cieszyć się przyjemnym klimatem. Wszystkie główne funkcje można zmienić, modyfikując programy pilota. Można zaprojektować swoje najwygodniejsze ustawienia i usunąć te, które nie będą używane.

Inteligentna obsługa z dowolnego miejsca
Moduł IP Gateway, dostępny jako osprzęt dodatkowy, umożliwia sterowanie Climate 4000i z aplikacji Bosch HomeCom Easy. Przejrzysty interfejs aplikacji umożliwia przegląd temperatury zewnętrznej lub pokojowej, trybu pracy, parametrów technicznych i komunikatów błędu.

Robert Bosch Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 105
02-231 Warszawa
tel. +48 22 715 40 40
www: www.bosch.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz