Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Wielostrefowy regulator ogrzewania podłogowego

Odpowiednia temperatura w domu to gwarancja komfortu jego mieszkańców. W ostatnich latach za sprawą gwałtownego wzrostu cen energii coraz częściej zastanawiamy się jednak, czy wybrać ciepło w domu, czy też zatroszczyć się o swoje portfele. Rozwiązaniem tego dylematu jest wielostrefowy regulator podłogowy z funkcją Bluetooth – najnowsza propozycja firmy Resideo. Pozwala on oszczędzać energię w inteligentny sposób, nie rezygnując z wygody.

Inteligentne ogrzewanie i chłodzenie podłogowe – sposób na ciepło i oszczędność

Oszczędzanie energii to wyzwanie dla nas wszystkich. Na wysokości zadania muszą stanąć nie tylko decydenci, odpowiedzialni za zmiany w systemie zarządzanie dostawami energii, ale także użytkownicy, dla których ważne jest ergonomiczne gospodarstwo domowe. Próbujemy oszczędzać energię na różne sposoby. Według danych Resideo dla 28% brytyjskich konsumentów (oraz odpowiednio dla 25% mieszkańców Hiszpanii, 22% Belgii i Holandii, 20% Niemiec, 13% Włoch i 11% Francji) bezpośrednim rozwiązaniem problemu rosnących kosztów energii jest po prostu wyłączenie ogrzewania.

Globalny kryzys energetyczny dotarł również do Polski. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Resideo , aż 63% Polaków jest bardzo zaniepokojonych wzrostem cen energii. Próbujemy radzić sobie z problemem na różne sposoby. 8% badanych – podobnie jak w innych krajach europejskich – po prostu wyłącza ogrzewanie. Tyle samo osób wyłącza ogrzewanie, ale tylko wychodząc z domu. 18% ankietowanych deklaruje, że ich sposobem na oszczędzanie jest obniżanie temperatury w domu, zaś 15% reguluje temperaturę grzania w ciągu dnia.

Właśnie kontrola nad temperaturą w domu jest jednym z efektywniejszych rozwiązań, które często stosuje się w ramach tzw. „inteligentnego domu”. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii kontrolowanie zużycia energii jest dziś najbardziej ergonomiczne i przyjazne wszystkim użytkownikom.

100% kontroli – zużycie energii w Twoich rękach

Wyłączenie ogrzewania – choć z pewnością pozwoli zaoszczędzić pieniądze, z całą pewnością spowoduje obniżenie komfortu w domu. Dodatkowo w dłuższej perspektywie może przysporzyć wielu problemów, takich jak zamarznięte rury i zbyt duża wilgotność pomieszczeń, a to oznaczałoby kolejne wydatki. Kontrolowanie temperatury poprzez zastosowanie inteligentnego sterowania strefowego może przynieść dużo lepsze efekty.

Resideo Technologies Inc, globalny dostawca rozwiązań z zakresu komfortu i bezpieczeństwa w domu, wprowadza na rynek nowy wielostrefowy regulator podłogowy z funkcją Bluetooth, który jest łatwy w montażu i umożliwia pełną kontrolę instalacji ogrzewania i chłodzenia podłogowego.

Regulator Honeywell Home HCC100 został zaprojektowany i jest produkowany w Europie. Może indywidualnie zarządzać maksymalnie ośmioma strefami/pomieszczeniami w domu lub biurze. To wszechstronne urządzenie można łatwo zintegrować zarówno z nowymi, jak i istniejącymi instalacjami. Jest dodatkowo wspierany przez aplikację Resideo Pro, która przyspiesza i upraszcza instalację i konfigurację.

Oto kluczowe cechy, które sprawiają, że jest on najlepszym wyborem dla wszystkich, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad temperaturą w swoich domach:

  • Efektywna strefowa regulacja temperatury niezależnie, czy steruje ogrzewaniem, czy chłodzeniem
  • Bluetooth umożliwia prostą konfigurację i ustawienie za pomocą unikalnej aplikacji Resideo Pro App
  • Sterowanie strefami przewodowo i bezprzewodowo w ramach jednego systemu
  • Optymalizacja pracy współpracującego z nim urządzenia (kocioł, pompa ciepła itp.)
  • Bezproblemowa współpraca z inteligentnym sterownikiem strefowym evohome i pełna zgodność z innymi energooszczędnymi termostatami Honeywell Home, w tym DT4

Informacje dotyczące ciągłego wzrostu kosztów energii wciąż dominują w wiadomościach. Jednocześnie stale zaostrzają się normy efektywności, jesteśmy zatem świadkami rewolucji ogarniającej całą branżę grzewczą. Odejście od kotłów gazowych na rzecz pomp ciepła oraz od grzejników na rzecz ogrzewania podłogowego stanowi wyzwanie dla wszystkich. Dlatego nasz nowy regulator Honeywell Home HCC100 oferuje niezawodne rozwiązanie w zakresie wielostrefowego sterowania podłogowego zarówno dla kotłów, jak i pomp ciepła. Innowacyjne funkcje, takie jak aplikacja Resideo Pro App, która prowadzi instalatorów przez cały proces konfiguracji i uruchomienia, sprawiają, że jest to jeszcze bardziej przemyślany wybór dla profesjonalnych instalatorów, którzy chcą świadczyć swoim klientom usługi na najwyższym poziomie – wyjaśnia Krzysztof Meinicke, dyrektor ds. produktów w regionie EMEA, podkreślając znaczenie najnowszego produktu firmy Resideo.

Źródło: resideo.com/pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz