Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Profesjonalne rozwiązania pomiarowe dla ogrzewnictwa

Testo Sp. z o. o. mieści się w Pruszkowie koło Warszawy i od ponad 20 lat działa na rynku polskim jako oddział niemieckiej firmy Testo - światowego lidera w projektowaniu i produkcji przyrządów oraz rozwiązań pomiarowych.

Profesjonalne rozwiązania pomiarowe dla ogrzewnictwa
Profesjonalne rozwiązania pomiarowe dla ogrzewnictwa Źródło: [testo.com.pl]

Oferowane przez firmę przyrządy pomiarowe produkowane są według restrykcyjnych standardów jakościowych, które dostarczają użytkownikom najwyższą precyzję i stabilność pomiaru, funkcjonalność oraz łatwość użytkowania. Testo oferuje szeroki wachlarz urządzeń i rozwiązań pomiarowych dla wielu obszarów zastosowań między innymi:

-HVAC/R: ogrzewnictwo, wentylacja, klimatyzacja, chłodnictwo
-Przemysł spożywczy: produkcja dystrybucja, składowanie, sprzedaż
-Gastronomia: automatyczny system zarządzania jakością w sieciach restauracji
-Przemysł farmaceutyczny: produkcja dystrybucja, składowanie, sprzedaż
-Termowizja: audyty energetyczne, zarządzanie obiektami, pomiary parametrów elektrycznych, monitoring produkcji

Aby zapewnić optymalną pracę systemu grzewczego, w instalacjach gazowych, olejowych i opartych na paliwach stałych należy przeprowadzać wiele czynności kontrolnych i regulacyjnych, zarówno podczas uruchamiania, jak i w regularnych odstępach czasu. Obejmują one analizę gazów spalinowych, pomiar różnicy ciśnień, lokalizacje nieszczelności, próby szczelności, pomiary temperatury zasilania i powrotu, badanie napięcia, natężenia i rezystancji, a także pomiary CO w otoczeniu.

Dzięki rozwiązaniom pomiarowym dla ogrzewnictwa Testo będziesz przygotowany do wszystkich zadań pomiarowych w codziennej pracy i wykonasz je bardziej profesjonalnie, niezawodnie i szybciej.

Systemy ogrzewania solarnego, pompy ciepła, kotły kondensacyjne, kotły na paliwa stałe, zintegrowane systemy dostarczania energii jak również elektroniczne systemy kontroli stają się aktualnie standardem. Jednakże celem systemu grzewczego jest niskie zużycie energii przy jednoczesnym zapewnieniu ciepła oraz minimalnej emisji.

Każda kotłownia musi działać optymalnie – bez względu na zastosowaną technologię. Oznacza to regularną kontrolę i regulację. Zadaniem firmy jest dostarczenie najlepszej technologii pomiarowej.

Gazy spalinowe zawierają między innymi CO2, CO, tlenki lub cząstki sadzy, które zanieczyszczają środowisko, mają negatywny wpływ na klimat i ukrywają liczne zagrożenia dla zdrowia ludzi. Analiza gazów spalinowych za pomocą profesjonalnych analizatorów spalin Testo pomaga usprawnić procesy spalania, optymalizować procesy termiczne, a przede wszystkim redukować emisje.

Źródło: testo.com.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz