.
Reklama
https://h2poland.com.pl/
.

W woj. świętokrzyskim powstaje kolejna farma fotowoltaiczna

NFOŚiGW udzielił spółce Solar-R 2 dofinansowanie w formie pomocy zwrotnej na projekt pn. „Solar-R 2 Farma Fotowoltaiczna Bogucice Drugie I - 7,2 MW”.

W woj. świętokrzyskim powstaje kolejna farma fotowoltaiczna [źródło: www.gov.pl]
W woj. świętokrzyskim powstaje kolejna farma fotowoltaiczna [źródło: www.gov.pl]

Przyznane ok. 11,5 mln zł ze środków POIiŚ będzie refundacją kosztów poniesionych przez beneficjenta na szybką budowę i uruchomienie elektrowni słonecznej w woj. świętokrzyskim.

Reklama
oknonet.pl

 

Produkcję energii elektrycznej z nowych mocy wytwórczych wykorzystujących OZE szacuje się na poziomie 7 488,6 MWhe/rok. Za produkcję odpowiada 20 672 panele PV, znajdujące się na ogrodzonym i monitorowanym terenie. Koszt całkowity projektu to: 20,5 mln zł. Jego realizacja pozwoli na zwiększenie udziału OZE w produkcji energii elektrycznej, co wpłynie bezpośrednio na wzrost bezpieczeństwa energetycznego regionu. Inwestycja wpisuje się w cele polityki ekologicznej Unii Europejskiej oraz pakietu klimatycznego w zakresie ochrony środowiska — informuje NFOŚiGW.

 

Wybudowana instalacja produkuje energię elektryczną od kwietnia br. i jest połączona z krajową siecią energetyczną. Inwestycja ma pozwolić na osiągnięcie corocznego spadku emisji gazów cieplarnianych do atmosfery na poziomie – 5 676,4 ton równoważnika CO2.

Wsparcie firma otrzymała w ramach poddziałania 1.1.1 – Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/ przemysłowej — w ramach I osi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 – Zmniejszenie emisyjności gospodarki.

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz