Reklama
http://www.multitherma.com/

SolarEdge przejmuje Hark Systems, europejską firmę zajmującą się analizą energii oraz internetem rzeczy

SolarEdge Technologies zawarł ostateczną umowę nabycia całego kapitału zakładowego firmy Hark Systems Ltd. Możliwości Hark rozszerzą ofertę SolarEdge w zakresie monitoringu i zarządzania energią w segmencie komercyjnym i przemysłowym.

SolarEdge przejmuje Hark Systems, europejską firmę zajmującą się analizą energii oraz internetem rzeczy
SolarEdge przejmuje Hark Systems, europejską firmę zajmującą się analizą energii oraz internetem rzeczy

Założona w 2016 r. i mająca siedzibę w Leeds w Wielkiej Brytanii firma Hark oferuje wysoce elastyczną platformę Software as a Service (SaaS) Internet of Things (IoT), która umożliwia przedsiębiorstwom i operatorom aktywów podłączenie, analizę i optymalizację aktywów przemysłowych i energii w ich obiektach komercyjnych. Technologia firmy Hark pozwala na szybkie wdrożenie i uruchomienie w wielu obiektach.

Przejęcie Hark umożliwi firmie SolarEdge zaoferowanie swoim klientom komercyjnym i przemysłowym (C&I) rozszerzonych możliwości w zakresie zarządzania energią i łączności, w tym identyfikacji potencjalnych oszczędności energii, wykrywania anomalii w zużyciu energii przez aktywa oraz optymalizacji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla poprzez orkiestrację obciążenia i kontrolę magazynowania.

Platforma SaaS firmy Hark pozwoli nam rozwinąć nasze szerokie portfolio zarządzania energią w sektorze komercyjnym i przemysłowym oraz zaoferować dodatkowe usługi dla naszych klientów C&I – powiedział Zvi Lando, CEO, SolarEdge Technologies. W połączeniu z naszymi inteligentnymi rozwiązaniami energetycznymi, zaawansowane możliwości technologiczne Hark mogą zapewnić przedsiębiorstwom większą przejrzystość i kontrolę nad zużyciem energii i emisją dwutlenku węgla.

Cieszymy się, że w przyszłości SolarEdge będzie mógł zaoferować polskim firmom jeszcze inteligentniejsze rozwiązania energetyczne, które pomogą nie tylko oszczędzać energię, ale także przyczynią się do realizacji środowiskowych standardów ESG – dodał Michał Marona, Country Manager, SolarEdge Technologies Poland.

SolarEdge zrewolucjonizował sposób zbierania i zarządzania energią słoneczną i wdrożył miliony inteligentnych systemów zarządzania energią na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani możliwością bycia częścią oferty SolarEdge i dołączenia do ich globalnej infrastruktury, aby pomóc przedsiębiorstwom na rynku C&I w zarządzaniu energią w bardziej wydajny i zrównoważony sposób – powiedział Jordan Appleson, CEO i współzałożyciel, Hark Systems.

Przejęcie podlega pewnym zwyczajowym warunkom zamknięcia oraz zatwierdzeniom regulacyjnym i oczekuje się, że zostanie zamknięte w drugim kwartale 2023 roku.

Źródło: solaredge.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz