Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Sieć sklepów Leroy Merlin Polska z odnawialną energią od Better Energy

Leroy Merlin Polska i Better Energy, spółka z branży energii odnawialnej, podpisały umowę PPA (Power Purchase Agreement) na dostawę energii odnawialnej dla sieci sklepów budowlano-dekoracyjnych. Gwarantowany w niej roczny wolumen dostaw wyniesie 14 GWh, czyli około 20% zapotrzebowania Leroy Merlin Polska na energię. Taki wolumen odpowiada też rocznemu zużyciu energii elektrycznej ok. 7 tysięcy polskich gospodarstw domowych. Rozpoczęcie dostaw z budowanej obecnie elektrowni słonecznej Chełmno jest przewidziane od 2025 roku. To kolejny krok w transformacji energetycznej Leroy Merlin Polska.

Sieć sklepów Leroy Merlin Polska z odnawialną energią od Better Energy
Sieć sklepów Leroy Merlin Polska z odnawialną energią od Better Energy

Zawarta na 10 lat umowa dotyczy dostaw energii z farmy fotowoltaicznej Better Energy Chełmno. W wybranym modelu fizycznego PPA zielona energia trafia od wytwórcy do odbiorcy w ramach istniejącej infrastruktury sieci energetycznych i dzięki wybranemu podmiotowi bilansującemu. Korzyścią dla odbiorcy energii jest nie tylko możliwość ograniczenia emisji i wsparcie budowy nowych instalacji OZE, ale także długoterminowe pozyskiwanie energii w atrakcyjnej cenie.

 

Zielone logo zobowiązuje! Podpisanie umowy na długoterminową dostawę energii z odnawialnych źródeł to nie tylko ogromna satysfakcja, ale przede wszystkim krok milowy w naszej transformacji energetycznej. Dla Leroy Merlin Polska to pierwszy kontrakt PPA, ale zapewne nie ostatni, ponieważ ściśle wpisuje się w konsekwentnie realizowaną strategię społeczno-środowiskowej odpowiedzialności naszego biznesu. Transformacja energetyczna to jej kluczowy filar – obok ciągłych działań na rzecz redukcji naszego bieżącego zużycia energii oraz budowania własnych instalacji OZE, których obecnie mamy już 11, a następne są w planach. – podkreślił Krzysztof Kordulewski, prezes zarządu Leroy Merlin Polska.

Firmy, które podpisują z Better Energy umowy PPA aktywnie przyczyniają się do powstawania zielonych instalacji i dodawania do sieci elektroenergetycznej nowych mocy z OZE. Poprzez nasze farmy fotowoltaiczne chcemy im pomóc zapewniać efektywną kosztowo zieloną energię i pozwolić zmniejszyć emisje dwutlenku węgla. Współpracując z nami, mogą skutecznie realizować swoje cele klimatyczne i dalej się rozwijać. – powiedział Mikkel Thorup, Senior Director PPA w Better Energy.

Odnawialna energia dla Leroy Merlin Polska

Długoterminowa umowa PPA (Power Purchase Agreement) pozwoli Leroy Merlin Polska na wieloletnie zabezpieczenie dostaw stabilnej kosztowo i zeroemisyjnej energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Chełmnie. Już od stycznia 2025 roku około 20% z ogólnego zapotrzebowania firmy na energię, będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Zmniejszy to emisje, za które odpowiada firma, o ponad 8 tys. ton CO2 rocznie.

Działania dotyczące redukcji emisji własnych, zwłaszcza związanych ze zużyciem energii, są w krótkim terminie kluczowe dla realizacji celów klimatycznych Leroy Merlin Polska. Są one konkretnie określone – całkowite emisje (własne i w łańcuchu wartości) mają wynosić w 2035 roku 50% mniej w porównaniu do roku 2022, a osiągnięcie neutralności klimatycznej ma nastąpić nie później niż w 2050 roku.

PPA od Better Energy to gwarancja atrakcyjnej ceny i wsparcie zielonego rozwoju

Umowa PPA z Better Energy to sposób na uzyskanie dostępu do energii odnawialnej przy jednoczesnym wsparciu rozwoju nowych instalacji OZE i kierowaniu gospodarki na zielone tory. Oprócz korzyści środowiskowych, służy jako zabezpieczenie zapewniające długoterminową gwarancję ceny na rynku energii elektrycznej. Dotychczas spółka Better Energy podpisała ponad 60 umów PPA.

Źródło: Leroy Merlin Polska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz