Reklama

ML System rozwija projekt szyb fotowoltaicznych

ML System otrzyma od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) 88,5 mln zł dofinansowania na rozwój strategicznego projektu „Active Glass”

ML System otrzyma 88,5 mln zł od PARP na rozwój projektu „Active Glass”
ML System otrzyma 88,5 mln zł od PARP na rozwój projektu „Active Glass” [Źródło: mlsystem.pl]

Przyznany grant ma fundamentalne znaczenie dla realizacji celów przedstawionych w niedawno ogłoszonej strategii. To znaczący krok w kierunku „nowej ery kwantowej” w ML System. Zgodnie z założeniami, w 2024 r. chcemy osiągnąć 400 mln zł przychodów ze sprzedaży, przy wzroście marży EBITDA – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Reklama

W pierwszej połowie 2021 r. ML System planuje wdrożyć do masowej produkcji Quantum Glass – transparentną szybę zespoloną generującą energię elektryczną. W kolejnych krokach, odpowiednio w 2022 r. oraz w 2023 r., firma planuje uruchomić produkcję 2D Glass oraz Active Glass. W rezultacie, w 2024 roku łączna zdolność produkcyjna fotowoltaicznych szyb zespolonych opartych na technologii kropki kwantowej wyniesie w spółce 240 tys. m² rocznie.

Inwestycja w zwiększenie mocy produkcyjnych jest konieczna do zaspokojenia potrzeb rynkowego popytu na fotowoltaiczne szyby z powłoką kwantową. Ponadto, strategia „nowej ery kwantowej” odpowiada na potrzebę uniezależnienia się od azjatyckiego łańcucha dostaw – wszystkie komponenty będą wytwarzane w Europie, głównie w Polsce.

W lipcu 2020 r. spółka zawarła dwie strategiczne umowy o współpracy z globalnymi producentami szkła – Guardian Glass oraz Pilkington Automotive Poland. W ramach kooperacji z Guardian Glass, jednym z globalnych liderów produkcji szkła budowlanego, produkty ML System z obszaru BIPV będą oferowane w sieci sprzedaży partnera na całym świecie, dzięki czemu spółka będzie mieć dostęp do największych projektów w Europie w zakresie dużych przeszkleń fasadowych.

Umowa współpracy z Pilkington Automotive Poland, wiodącym dostawcą szyb do większości producentów samochodów, dotyczy projektu badawczego, zmierzającego do wdrożenia do masowej produkcji szyb samochodowych o nazwie „QDrive”, wykorzystujących technologię kropki kwantowej.

Źródło: mlsystem.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz