Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Milowy krok na drodze zrównoważonego rozwoju. Hydro Extrusion Poland otwiera farmę solarną i nową linię produkcyjną

Oficjalne otwarcie farmy solarnej oraz innowacyjnej linii produkcyjnej z 8-calową prasą. Podejmując strategiczną decyzję o inwestycji w kolejne technologie wykorzystujące ekologiczne zasoby, marka nie tylko stawia zdecydowane kroki ku realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju, ale również podnosi poprzeczkę dla całego przemysłu.

Milowy krok na drodze zrównoważonego rozwoju. Hydro Extrusion Poland otwiera farmę solarną i nową linię produkcyjną
Milowy krok na drodze zrównoważonego rozwoju. Hydro Extrusion Poland otwiera farmę solarną i nową linię produkcyjną

13 lipca 2023 roku marka Hydro uroczyście zainaugurowała otwarcie systemu fotowoltaicznego na terenie swojego zakładu w Trzciance. Montaż parku PV rozpoczął się w trzecim kwartale 2022 roku i będzie wytwarzał imponującą ilość energii elektrycznej – 7,5 GWh rocznie. Energia ta zostanie wykorzystana do zasilania nowej, wysoce wydajnej, 8-calowej prasy do wyciskania profili aluminiowych, co wyniesie oszczędności związane ze zużyciem energii na nowy, nieznany dotąd poziom.

Konsekwentnie i z determinacją pracujemy nad znalezieniem skutecznych i efektywnych sposobów na redukcję śladu węglowego, co, naszym zdaniem, staje się dziś obowiązkiem każdego odpowiedzialnego przedsiębiorstwa działającego w branży produkcyjnej. Skrupulatne badania, szczegółowe prognozy inwestycyjne, innowacyjność oraz zaangażowanie naszych specjalistów zaowocowały otwarciem pierwszej na świecie linii z 8-calową prasą do wyciskania profili aluminiowych, zasilanej farmą solarną bez pośrednictwa sieci – wyjaśnia Piotr Wieliński, Dyrektor Zarządzający Hydro Extrusion Poland. – Nasze starania i zaangażowanie nie kończą się na produkcji – pragniemy również wspierać naszych klientów w projektowaniu bardziej zrównoważonych rozwiązań. Stawiamy na innowacje i technologie pozwalające nam w pełni wykorzystać potencjał zasobów odnawialnych i w efekcie tworzyć produkty jeszcze bardziej przyjazne dla planety – dodaje Dyrektor Hydro.

Dzięki tej strategicznej inwestycji Hydro będzie w stanie pokryć do 50% zapotrzebowania na energię dla nowej prasy, co zdecydowanie pozwoli zredukować emisję CO2 o około 35-45%. W przypadku pokrycia pełnego zapotrzebowania na energię do wytworzenia tony produktu, specjaliści oczekują redukcji emisji dwutlenku węgla na poziomie 85-90%.

Jasny i śmiały kierunek, który wyznaczyło Hydro, jest odzwierciedleniem determinacji firmy do stania na czele walki z kryzysem klimatycznym. Dzięki inwestycji w nową farmę solarną i innowacyjną linię produkcyjną, nie tylko znacząco przyczyniamy się do oszczędności energetycznej i redukcji emisji CO2, ale również wyznaczamy nowe standardy dla produkcji aluminium. Właśnie taka droga, gdzie zrównoważony rozwój idzie w parze z innowacyjnością, pokazuje, że Hydro jest firmą, która nie tylko patrzy w przyszłość, ale aktywnie ją kształtuje, przyczyniając się do walki z globalnymi problemami naszej planety – podkreśla Mauro Spizzo, VP East Europe w firmie Norsk Hydro.

Dążenie do jak najniższej emisyjności w zakładach Hydro to prawdziwy punkt zwrotny w historii firmy, a także istotny krok do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Ta niezwykła inwestycja nie tylko umacnia pozycję marki jako światowego lidera w produkcji aluminium, lecz również świadczy o jej świadomej i odpowiedzialnej roli w kształtowaniu lepszej przyszłości planety i społeczeństwa.

Źródło: hydro.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz