Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Menlo Electric rozszerza dystrybucję na potrzeby projektów wielkoskalowych

Z obecnością na 37 rynkach i ponad 650 mln złotych przychodu w 2022 roku, Menlo Electric tworzy nową linię biznesową dla obsługi projektów wielkopowierzchniowych.

Menlo Electric rozszerza dystrybucję na potrzeby projektów wielkoskalowych
Menlo Electric rozszerza dystrybucję na potrzeby projektów wielkoskalowych [źródło: www.menlo.pl]

Menlo Electric, najszybciej rozwijający się dystrybutor fotowoltaiki w Europie, na BliskimWschodzie i w Afryce (region EMEA), tworzy nową linię biznesową, której celem jest zapewnienie kompleksowego wsparcia dla kluczowych klientów, w tym firm IPP (Independent Power Producers), EPC (Engineering, Procurement, Construction) oraz deweloperów. Inicjatywa ma na celu pomoc klientom w pokonywaniu wyzwań związanych z wielkoskalowymi projektami fotowoltaicznymi.

Nowa linia biznesowa będzie koncentrować się na zapewnieniu kluczowym klientom dużej dostępności modułów i falowników. Będą oni mogli także skorzystać z większej elastyczności pod względem finansowym, bezpośredniego punktu kontaktu i kompleksowe usługi zarządzania projektami wielkoskalowymi. Menlo Electric gwarantuje również szybką dostawę sprzętu bezpośrednio na miejsce projektu. Na początek Menlo skupi się na projektach o mocy powyżej 3 MW.

Menlo Electric jest obecnie jednym z trzech największych dystrybutorów marek Jinko Solar i Risen Energy w Europie, a także współpracuje z wiodącymi światowymi producentami modułów, falowników i baterii, takich jak JA Solar, Sungrow, SolarEdge, Solax, Deye, FoxESS i Tsun. Obecnie firma planuje skoncentrować swoją działalność w zakresie projektów wielkoskalowych w Polsce, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech, z planowaną ekspansją na kraje Beneluksu, Bałkany i resztę Europy.

Filip Sypko pokieruje nową linią biznesową w roli General Managera. Posiada on 11-letnie doświadczeniem jako przedsiębiorca i manager. Z branżą fotowoltaiczną związany jest od ponad 5 lat, podczas których wykazał się specjalistyczną wiedzą w zakresie wielkopowierzchniowych projektów fotowoltaicznych i C&I (Commercial &  Industrial). Nadzorował on projekty o łącznej mocy ponad 2 GW powstające na 6 rynkach.

 

Zrzut ekranu 2023 08 03 101257

 

Filip Sypko tak wyjaśnia swoją wizję: W tak dynamicznym otoczeniu nowa linia biznesowa Menlo Electric jest potrzebnym i ważnym rozwiązaniem. Ponieważ branża fotowoltaiczna przeżywa okres szybkiego wzrostu, chcemy być stabilnym i niezawodnym partnerem dla naszych klientów. Czasem nawet duzi gracze nie są w stanie zabezpieczyć wszystkich swoich potrzeb na czas. Rozumiemy wyzwania i niepewność, przed którymi mogą stanąć takie firmy. Nasza misja jest jasna: chcemy być liderem we współpracy przy projektach wielkoskalowych, zapewniając najnowocześniejsze technologie i ciągłe wsparcie dla naszych klientów. Jesteśmy nie tylko dystrybutorem komponentów fotowoltaicznych, ale przede wszystkim partnerem strategicznym, oferującym kompleksowe rozwiązania, które zaspokajają potrzeby naszych klientów.

Jednym z przykładów już zrealizowanych projektów z tego obszaru jest budowa farmy fotowoltaicznej z wykorzystaniem modułów Jinko Solar we współpracy z litewską firmą Ignitis Group. W pierwszej fazie projektu wykorzystano ponad 30 000 bifacjalnych modułów Tiger Pro, każdy o mocy 540 Wp marki Jinko Solar. Instalacja ukończona na tym etapie wytwarza wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zasilić aż 6 000 gospodarstw domowych.

Dzięki zaangażowaniu w zrównoważony rozwój i rozwiązania w zakresie energii odnawialnej firma Menlo Electric jest przekonana, że zapewni znaczące wsparcie kluczowym klientom w ich projektach wielkoskalowych.

Aby dowiedzieć się więcej o Menlo Electric, zajrzyj na stronę: menloelectric.com

źródło: www.menloelectric.com

Menlo Electric
ul. Wołoska 5, Warszawa
www.menloelectric.com
[email protected]
Telefon: +48 800 003 010
Osoba kontaktowa: Krystyna Kacperska
[email protected]
https://www.facebook.com/menloelectric

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz