Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Menlo Electric otrzymuje finansowanie na wzmocnienie działalności międzynarodowej

Menlo Electric to wiodący dystrybutor rozwiązań fotowoltaicznych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA). Firma ma przyjemność ogłosić fakt utworzenia nowej linii kredytowej w banku HSBC Continental Europe w Polsce w celu usprawnienia międzynarodowych operacji finansowych. Jest to ważny krok w stronę zrównoważonego rozwoju biznesowego i efektywności operacyjnej. Finansowanie z HSBC wesprze Menlo Electric w rozszerzeniu działalności biznesowej na 37 rynkach w regionie EMEA.

Menlo Electric otrzymuje finansowanie na wzmocnienie działalności międzynarodowej
Menlo Electric otrzymuje finansowanie na wzmocnienie działalności międzynarodowej [źródło: www.menlo.pl]

Menlo Electric planuje konsolidację swojej zagranicznej działalności finansowej. To zoptymalizowane podejście do biznesu jest zgodne ze strategią ekspansji Menlo Electric w regionie EMEA.

W 2022 roku firma odnotowała przychody przekraczające 700 milionów złotych, a obecnie obsługuje 37 rynków z portfolio najlepszych producentów PV, w tym Jinko Solar, Tongwei, Sungrow, Deye, FoxESS, JA Solar, Risen Energy, SolarEdge, Solax i TSUN. Poprzednie umowy finansowania pochodziły m.in. od mBanku i KUKE Finance.

Marek Stola, Head of Finance w Menlo Electric, podkreślił znaczenie tej umowy: Wsparcie ze strony HSBC w Polsce jest kluczowe dla Menlo Electric. Dzięki naszej ekspansywnej obecności w regionie EMEA i zaangażowaniu we wspieranie zrównoważonej przyszłości, finansowanie to doskonale wpisuje się w nasze cele strategiczne. Umożliwia nam ono bardziej efektywną alokację zasobów i kontynuowanie naszej trajektorii wzrostu

Cieszymy się, że możemy wspierać Menlo Electric w ich międzynarodowej ekspansji. Koncentrujemy się na finansowaniu globalnej gospodarki net zero i jesteśmy dumni, że ożemy pomagać firmom takim jak Menlo Electric w realizacji ich ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju- skomentował Michał Balcerzak, Senior Corporate Banker w HSBC w Polsce.

Zapraszamy do odwiedzenia strony  po więcej informacji na temat Menlo Electric na  menloelectric.com

źródło: www.menloelectric.com

Menlo Electric
ul. Wołoska 5, Warszawa
www.menloelectric.com
[email protected]
Telefon: +48 800 003 010
Osoba kontaktowa: Krystyna Kacperska
[email protected]
https://www.facebook.com/menloelectric

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz