Reklama
http://www.multitherma.com/

Konstrukcja fotowoltaiczna typu CARPORT od Ekosolar Sp. z o.o.

Konstrukcja fotowoltaiczna typu CARPORT to wolnostojąca konstrukcja naziemna, której specyfika pozwala na umieszczenie większych urządzeń i przedmiotów pod zadaszeniem stworzonym z modułów fotowoltaicznych. Docelowo, pełni ona rolę miejsc postojowych dla pojazdów osobowych lub busów, jednak z doświadczenia wiemy, że możliwości przestrzenne takiej wiaty mogą zostać wykorzystane w różnoraki sposób. Ponadto, dzięki przystosowaniu systemu montażowego do wyposażenia go w ładowarkę przeznaczoną do zasilania akumulatorów w pojazdach elektrycznych, ułatwione jest stworzenie prywatnej i niezależnej stacji ładowania.

Konstrukcja fotowoltaiczna typu CARPORT od Ekosolar Sp. z o.o.
Konstrukcja fotowoltaiczna typu CARPORT od Ekosolar Sp. z o.o. [źródło: www.ekosolar.com.pl]

CARPORT stanowi doskonałą alternatywę dla budynków, na których wykonanie tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej jest z różnych powodów niemożliwe. Wielką zaletą zastosowania takiego systemu montażowego dla instalacji fotowoltaicznych jest utworzenie dodatkowej przestrzeni zwiększającej ochronę dla przedmiotów, które z reguły przechowywane są na świeżym powietrzu, ale zapewnienie ich dłuższej wytrzymałości wiąże się z ograniczeniem bezpośredniego oddziaływania promieni słonecznych oraz opadów atmosferycznych.

Zrzut ekranu 2023 09 22 114354 1

 

Porównując CARPORT z inną konstrukcją wolnostojącą, czyli konstrukcją gruntową, zauważyć można, że zarówno jedna jak i druga, pełnią funkcję podstawy pod montaż modułów fotowoltaicznych. Jednak instalacja wykonana przy wykorzystaniu konstrukcji typu CARPORT, w odróżnieniu od instalacji gruntowych, nie wyklucza użytkowania większości przestrzeni, którą zajmuje.

Na chwilę obecną, w  ofercie Ecosolar znajdują się trzy rodzaje systemu montażowego typu CARPORT na dwa stanowiska parkingowe, jednak nieustannie rozszerzają swoją ofertę.

Aktualnie oferowane konfiguracje konstrukcji to:

  • CARPORT 4×6 – przystosowany do montażu modułów fotowoltaicznych w konfiguracji 4 rzędy po 6 sztuk, o maksymalnych wymiarach 1800mm x 1060 mm x 35mm;
  • CARPORT 3×6 – przystosowany do montażu modułów fotowoltaicznych w konfiguracji 3 rzędy po 6 sztuk, o maksymalnych wymiarach 1800mm x 1060 mm x 35mm;
  • CARPORT 4×6 wodoodporny – przystosowany do montażu modułów fotowoltaicznych w konfiguracji 4 rzędy po 6 sztuk, o maksymalnych wymiarach 1800mm x 1060 mm x 35mm. Konstrukcja w tym wariancie, została wyposażona w specjalne rynny odprowadzające wodę, dzięki czemu dach konstrukcji jest w pełni szczelny.

Zrzut ekranu 2023 09 22 114223

 

Wejdź w poniższy link, aby sprawdzić naszą ofertę CARPORTÓW  ekosolar.com.pl

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej na www.ekosolar.com.pl  oraz na Facebooku  https://www.facebook.com/EkosolarEnergia/

 

Źródło: ekosolar.com.pl

Ekosolar Sp. z o.o.
ul. Energetyków 38
44-335 Jastrzębie-Zdrój
tel. +48 570 330 065
e-mail: [email protected]
www.ekosolar.com.pl
facebook.com/EkosolarEnergia/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz