Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

EDP Energia Polska chce zmienić polski rynek fotowoltaiki. Na początek przejmuje Soon Energy Poland

EDP Energia Polska poinformowała o przejęciu firmy Soon Energy Poland. Akwizycja jest wyraźnym sygnałem, że 2022 rok będzie dla spółki okresem dynamicznego rozwoju w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych dla biznesu. Oprócz przejęć EDP Energia Polska planuje intensywny rozwój organiczny. Spółka ma ambitny plan znalezienia się w pierwszej trójce największych graczy na rynku fotowoltaicznym w Polsce.

ALDI stawia na panele PV od EDP w Polsce
ALDI stawia na panele PV od EDP w Polsce

EDP Energia Polska należy do Grupy EDP, światowego lidera w dziedzinie energetyki odnawialnej i rozwiązań fotowoltaicznych. Spółka ogłosiła przejęcie firmy Soon Energy, mającej szerokie portfolio klientów biznesowych i indywidualnych w całej Polsce.

Od momentu powstania, tj. od 2015 roku, Soon Energy przyczynia się do redukcji śladu węglowego gospodarstw domowych i przedsiębiorstw w Polsce. Spółka zamontowała już instalacje o łącznej mocy przekraczającej 25 MWp. W 2021 roku firma odnotowała znaczący wzrost, instalując 10 MWp mocy fotowoltaicznych.

Przejęcie jest istotnym wydarzeniem w branży energetycznej. Soon Energy staje się częścią EDP Energy Polska i Grupy EDP – globalnej firmy energetycznej obecnej na 28 rynkach, będącej 4. największym producentem energii wiatrowej na świecie. Łączna moc zainstalowana przez EDP w energetyce rozproszonej to około 800 MWp. Do 2025 roku Grupa zamierza zakontraktować u klientów indywidualnych i biznesowych budowę instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy przekraczającej 2 GW.

EDP wyznaczyło sobie ambitny cel bycia liderem transformacji energetycznej. Chcemy mieć znaczący wkład w globalny proces dekarbonizacji. Energia słoneczna odegra decydującą rolę w tej transformacji, jednocześnie zmniejszając koszty ponoszone przez przedsiębiorstwa i gospodarstwa domowe. Jesteśmy zaangażowani w rozwój polskiej gospodarki i wierzymy, że ta akwizycja jest ważnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju naszej grupy – mówi Vera Pinto Pereira, Członek Zarządu Grupy EDP.

EDP Energia Polska to spółka obecna na polskim rynku od 2020 roku. Firma świadczy usługi z zakresu sprzedaży energii oraz oferuje rozwiązania z zakresu fotowoltaiki.

Rozwiązania fotowoltaiczne oferowane przez EDP Energia Polska pomagają klientom obniżyć rachunki za energię elektryczną i zwiększyć niezależność energetyczną. Jest to szczególnie ważne w obliczu możliwych wahań cen energii. Wybór naszych rozwiązań z dziedziny fotowoltaiki może nie tylko wpłynąć na obniżenie kosztów energii, ale także być wsparciem dla naszych klientów na drodze do transformacji energetycznej. Jako EDP Energia Polska chcemy być partnerem dla polskich firm i całej gospodarki, a ta akwizycja pomoże nam osiągnąć ten cel – mówi Ireneusz Kulka, Country Manager EDP Energia Polska.

Spółka oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta i działa w oparciu o unikalny model biznesowy Solar-as-a-Service, który umożliwia klientom korzystanie z energii słonecznej bez konieczności dokonywania jakichkolwiek początkowych inwestycji. Klienci EDP mają również dostęp do pakietu usług, konserwacji systemów fotowoltaicznych, a także do własnego systemu monitorowania Energy Management Platform.

Do EDP Energia dołączy ponad 400 przedstawicieli handlowych Soon Energy, dzięki czemu więcej podmiotów będzie miało wkrótce dostęp do rozwiązań oferowanych przez spółkę. Niezależnie od przejęcia Soon Energy, EDP Energia Polska ma w planach ponad trzykrotne zwiększenie dynamiki kontraktacji nowych mocy fotowoltaicznych w Polsce.

Źródło: edpenergia.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz