Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Ceny węgla poszybowały w górę

Ceny węgla w ostatnim czasie poszybowały w górę m.in. z powodu embarga na surowiec pochodzący z Rosji, które obowiązuje w Polsce od kilku tygodni. Jednak tendencja wzrostowa utrzymuje się od kilku lat.

Ceny węgla poszybowały w górę
Ceny węgla poszybowały w górę

 

Przeciętna średnioroczna cena detaliczna 1000 kg węgla kamiennego w 2019 r. wyniosła 885,40 zł., a w 2021 r. już 996,60 zł. Ciągle obserwujemy wzrost!

Z ekogroszkiem jest jeszcze gorzej, w styczniu 2021 r. tonę ekogroszku można było kupić w całej Polsce za ok. 800 zł. Rok później – za ok. 1400. Teraz trudno znaleźć miejsce, gdzie ekogroszek kosztuje poniżej 2000 zł, a zdarza się, że za tonę trzeba już zapłacić ponad 3000 zł. I na tym nie koniec, mówią sprzedawcy.

2

Czym i za ile ogrzewać dom?

Wiele osób zastanawia się czym ogrzewać dom, istotne są nie tylko koszty zakupu urządzenia, ale również jego dalsza eksploatacja.

Na rynku jest wiele dostępnych opcji: kotły olejowe, na węgiel, ekogroszek, pelet, drewno, ogrzewanie elektryczne czy gazowe. Jednak w większości przypadków najlepszym rozwiązaniem są odnawialne źródła energii! Duet idealny to fotowoltaika z pompą ciepła!

Nasi Klienci doskonale to wiedzą i mogą spać spokojnie. – mówi Adam Krajewski z Vosti – firmy oferującej pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii.

Aktualnie w kraju dostępnych jest kilka programów dofinansowań np. Czyste Powietrze, Moje Ciepło, czy Mój Prąd. Inwestycję można również uwzględnić w uldze termomodernizacyjnej w rocznym zeznaniu podatkowym. To wszystko pozwala obniżyć początkowy koszt zakupu urządzenia i cieszyć się komfortem użytkowania przez kolejne lata.

Dlaczego warto umówić się na profesjonalny audyt energetyczny?

Jak oszacować zapotrzebowania budynku na moc i ciepło do ogrzewania? Być może kojarzysz termin OZC (Obliczenie Zapotrzebowania Cieplnego budynku) to metoda obliczania ilości ciepła potrzebnej do ogrzewania budynku, a tym samym niezbędnej mocy grzewczej, ustalania klasy energetycznej budynku .

Najlepiej umówić się na spotkanie z profesjonalistą podczas, którego zostanie przeprowadzony taki audyt energetyczny! Po spotkaniu z ekspertem otrzymasz informacje:

  • jakiej mocy cieplnej potrzeba do ogrzania domu
  • jakie klasy energetycznej jest budynek
  • jaki rodzaj ogrzewania wybrać
  • jakie będą koszty ogrzewania budynku różnymi sposobami — od węgla i drewna po pompę ciepła
  • jakie zmiany (ocieplenie stropu, zmiana paliwa, a może wymiana kotła) pozwolą najbardziej obniżyć koszty ogrzewania.

Więcej informacji na: www.vosti.pl

Kontakt:
Kamila Miciuła – Szlachta – PR Manager Vosti
e-mail: [email protected]
tel.: 506 858 403

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz