Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Goldwind opracował największą morską turbinę wiatrową

Państwo środka konsekwentnie realizuje politykę rozwoju sektora offshore i stawia na nowe rozwiązania. Pod koniec listopada 2022 r. w mieście Fuqing we wschodnich Chinach zjechała z linii produkcyjnej największa turbina wiatrowa na świecie.

Goldwind opracował największą morską turbinę wiatrową
Xinjiang Goldwind Science & Technology Co., Ltd., powszechnie znana jako Goldwind, to chiński międzynarodowy producent turbin wiatrowych z siedzibą w Pekinie w Chinach

Opracowana wspólnie przez Goldwind i China Three Gorges Corporation (CTG), 16-megawatowa turbina wiatrowa ma wirnik o średnicy 252 metrów, przy zachowaniu najlżejszej w przeliczeniu na megawat masy łopat. Gondola ma być zainstalowana na wysokości 146 metrów, a powierzchnia omiatania wirnika wynosi około 50 000 metrów kwadratowych, co odpowiada siedmiu boiskom do piłki nożnej. Przy maksymalnej dopuszczonej dla tej turbiny prędkości wiatru może ona wygenerować 34,2 kWh mocy na jednym pełnym obrocie.

 

Wprowadzenie jednostki o mocy 16 MW oznacza przełom technologiczny w rozwoju oraz produkcji kluczowych komponentów, takich jak duże łożyska wału głównego i bardzo długie, lekkie łopaty — wyjaśnia Zhai Endi, główny inżynier Goldwind.

Ekspansja chińskiego przemysłu offshore

Przedstawiciele Goldwind twierdzą, że ​​chiński przemysł offshore już wkrótce rozpocznie światową ekspansję, w tym na rynki europejskie, do tej pory ostrożne, jeśli chodzi o budowę morskich farm wiatrowych z wykorzystywaniem importowanych z Azji turbin. Wprowadzony na rynek nowy model 16-megawatowej siłowni ma trafić między innymi do Brazylii. 

Prace nad turbiną o mocy 16,7 MW

Jak informuje Recharge News, wprowadzenie na rynek przez Goldwind i CTG nowej turbiny, to odpowiedź na plany chińskiej firmy MingYang, która ogłosiła, że ​​w przyszłym roku zamierza rozpocząć seryjną produkcję siłowni o mocy 14MW, a już pracuje nad modelem o mocy 16.

Z kolei inny chiński koncern CSSC Haizhuang rozwija projekt turbiny offshore o mocy 16,7 MW.

Źródło: cire.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz