Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Praktycy elektromobilnego rynku spotkają się przy ładowarkach w całej Polsce

Chcesz zapytać praktyków o doświadczenia z eksploatacji samochodów elektrycznych? Przyjedź na jedno z kilkunastu spotkań EV Klub Polska #MonthlyMeetUp. Użytkownicy elektryków, od ponad roku, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca spotykają się w kilkunastu polskich miastach przy ładowarce. Chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem.

Praktycy elektromobilnego rynku spotkają się przy ładowarkach w całej Polsce
Praktycy elektromobilnego rynku spotkają się przy ładowarkach w całej Polsce

Możliwość porozmawiania i wymiany doświadczeń z użytkownikami rynku, stanowi jeden z ważniejszych aspektów przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu. Ma to szczególne znaczenie w kontekście elektromobilności, która dla wielu nadal jest nowością. Przedstawiciele EV Klub Polska, widząc potrzeby rozwiania wątpliwości wśród osób zainteresowanych elektromobilnością, postanowili cyklicznie spotykać się przy stacjach ładowania w różnych regionach kraju.

 

Pomysł na organizację w każdą pierwszą niedzielę miesiąca #MonthlyMeetUp, które odbywają się już w 14 polskich miastach, jest odpowiedzią na potrzeby klubowiczów, którzy chcą w przyjaznej atmosferze wymieniać się opiniami związanymi z eksploatacją samochodów elektrycznych, dzielić się wiedzą i swoimi spostrzeżeniami na temat infrastruktury, mocnych stron poszczególnych modeli EV czy wskazać rzeczy, które powinny ulec zmianie na rynku – komentuje Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska.

Idea spotkań przy ładowarkach różni się od zlotów. Cykl #MonthlyMeetUp zainicjowano, by łączyć lokalną społeczność kierowców samochodów elektrycznych i edukować. Widząc coraz większe zainteresowanie osób nieposiadających jeszcze pojazdów zeroemisyjnych, od 2023 r. comiesięczne spotkania przy ładowarkach będą otwarte dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o samochodach elektrycznych.

Jakie były początki?
Na początku spotkania odbywały się tylko w dwóch miastach – Warszawie i Katowicach. Jednak sukces pierwszej edycji #MonthlyMeetUp jeszcze bardziej zachęcił organizatorów do wzmożonej pracy i rozwijania tego projektu. Kolejne spotkanie miało miejsce w pięciu lokalizacjach na terenie kraju (Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach oraz Gdańsku). W ramach #MonthlyMeetUp pod stacjami ładowania pojawiło się łącznie 40 elektrycznych pojazdów.

Z kolejnymi miesiącami było jeszcze lepiej. Zasięg #MonthlyMeetUp powiększył się o kolejne miasta i przyciągnął kolejnych kierowców EV. Teraz spotkania organizowane są w: Białystoku, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Kamieniu Pomorskim, Rzeszowie, Katowicach, Szczecinie, Kołobrzegu, Toruniu, Krakowie, Warszawie, Lublinie i Wrocławiu. W efekcie do tej pory w spotkaniach wzięło udział 1000 uczestników i 700 pojazdów elektrycznych.

Miejsce nie jest przypadkowe
Wyznaczenie punktów zbiórek przy ładowarkach ma pozwolić uczestnikom skorzystanie z wyjątkowej promocji. Partnerzy EV Klub Polska – GreenWay Polska oraz GO+EAuto – raz w miesiącu oferują dla osób, które dotarły na spotkanie, obniżkę ceny ładowania o 50% (podczas spotkania).

Minął już rok
Dwunaste spotkanie, a tym samym jubileuszowe, było wyjątkowe nie tylko z powodu okrągłego roku spotkań przy ładowarce. W pierwszą niedzielę grudnia zgromadzeni w Krakowie klubowicze jako jedni z pierwszych mieli okazję skorzystać z nowych stacji ładowania, zlokalizowanych przy siedzibie partnera klubu – GO+EAuto. Z tej okazji, poza 50% zniżką, mieli możliwość napicia się gorącej kawy lub herbaty oraz obejrzenia wyjątkowej ekspozycji znajdującej się w showroomie firmy.

Dodatkowe atrakcje czekały również na klubowiczów spotykających się w Poznaniu, gdzie dzięki Skoda Auto Szkoła wszyscy uczestnicy mieli możliwość doskonalić swoją technikę jazdy na matach poślizgowych należących do ośrodka szkoleniowego, a także w Katowicach, gdzie klubowicze podczas spotkania wybrali się razem na grę w kręgle – dodaje Łukasz Lewandowski.

 

Informacje na temat spotkań publikowane są na stronie EVKlub.pl oraz w Social Mediach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz