Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Ponad 30 nowych stacji ładowania. Polenergia eMobility wybuduje je dzięki współpracy z Newgate Investment

Polenergia eMobility wybuduje ponad 30 nowych, ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Stacje powstaną przy parkach handlowych należących do grupy Newgate Investment. - Parki handlowe to naturalna przestrzeń do rozwoju infrastruktury szybkiego ładowania. Zielona energia z naszych stacji ładowania zasili tysiące pojazdów elektrycznych rocznie-mówi Artur Kalicki, Członek Zarządu Polenergii eMobility.

Ponad 30 nowych stacji ładowania. Polenergia eMobility wybuduje je dzięki współpracy z Newgate Investment
Ponad 30 nowych stacji ładowania. Polenergia eMobility wybuduje je dzięki współpracy z Newgate Investment

Polenergia eMobility wyposaży w ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych parki handlowe, które znajdują się w portfelu Newgate Investment. Aby zrealizować ten projekt, spółka planuje wybudować stacje szybkiego ładowania DC o mocy 150-300 kW oraz HUB-y ładowania, których moc będzie dostosowana do możliwości lokalnej sieci dystrybucyjnej.

Budowa gęstej stacji ładowania to niezbędne wsparcie dla procesu dekarbonizacji transportu, ale także odpowiedź na realne potrzeby właścicieli pojazdów elektrycznych . Poszukujemy miejsc, które są atrakcyjne dla naszych klientów. Parki handlowe to naturalna przestrzeń do rozwoju infrastruktury ładowania. Dzięki nawiązanej współpracy, zielona energia z naszych  stacji ładowania zasili tysiące pojazdów elektrycznych rocznie – mówi Artur Kalicki, Członek Zarządu Polenergii eMobility.

 

Zrzut ekranu 2023 09 25 113102

 

Newgate Investment to inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych, który dysponuje portfelem 29 obiektów o łącznej powierzchni ponad 121 000 metrów kwadratowych. To nieruchomości zróżnicowane zarówno pod względem położenia na mapie Polski, jak i struktury najemców. Na koniec 2022 roku do portfela Newgate Investment trafiło 5 nowych obiektów, zlokalizowanych w Chorzowie, Częstochowie, Zielonej Górze, Grodzisku Mazowieckim i Ostrowi Mazowieckiej.

Rozwijając nasze portfolio nieruchomości grupy w Europie Śrdodkowo-Wschodniej, jesteśmy otwarci na innowacje i nowe potrzeby naszych najemców oraz klientów. Widzimy także ogromny potencjał we współpracy z Polenergią eMobility. Szczególnie, że energia, która zasila nowe stacje ładowania będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii, co wpisuje się w naszą strategię ESG-mówi Robert Dudziński, Head of Asset Managament Newgate Investment.

 

Zrzut ekranu 2023 09 25 113114

 

Polenergia eMobility dysponuje na ten moment siecią 24 stacji, która składa się z 33 ogólnodostępnych punktów ładowania. Niedawno spółka podjęła decyzje o przedłużeniu oferty niskich cen za usługę ładowania.

Do końca roku ceny za usługę ładowania na stacjach Polenergii to 1,60 zł brutto za kWh w punkcie AC i 1,99 zł brutto za kWh w punkcie DC. Szczegóły i regulamin promocji są dostępne na stronie polenergia-emobility.pl  oraz w darmowej aplikacji dla kierowców o tej samej nazwie.

 

Źródło: polenergia.pl

Polenergia Fotowoltaika
Plac Ireneusza Gugulskiego 1
02-661 Warszawa
Tel. 799-399-888
www.polenergia.pl
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz