.
Reklama
https://kongresmove.pl/pl
.

Ponad 30 nowych stacji ładowania. Polenergia eMobility wybuduje je dzięki współpracy z Newgate Investment

Polenergia eMobility wybuduje ponad 30 nowych, ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Stacje powstaną przy parkach handlowych należących do grupy Newgate Investment. - Parki handlowe to naturalna przestrzeń do rozwoju infrastruktury szybkiego ładowania. Zielona energia z naszych stacji ładowania zasili tysiące pojazdów elektrycznych rocznie-mówi Artur Kalicki, Członek Zarządu Polenergii eMobility.

Ponad 30 nowych stacji ładowania. Polenergia eMobility wybuduje je dzięki współpracy z Newgate Investment
Ponad 30 nowych stacji ładowania. Polenergia eMobility wybuduje je dzięki współpracy z Newgate Investment

Polenergia eMobility wyposaży w ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych parki handlowe, które znajdują się w portfelu Newgate Investment. Aby zrealizować ten projekt, spółka planuje wybudować stacje szybkiego ładowania DC o mocy 150-300 kW oraz HUB-y ładowania, których moc będzie dostosowana do możliwości lokalnej sieci dystrybucyjnej.

Reklama
oknonet.pl

Budowa gęstej stacji ładowania to niezbędne wsparcie dla procesu dekarbonizacji transportu, ale także odpowiedź na realne potrzeby właścicieli pojazdów elektrycznych . Poszukujemy miejsc, które są atrakcyjne dla naszych klientów. Parki handlowe to naturalna przestrzeń do rozwoju infrastruktury ładowania. Dzięki nawiązanej współpracy, zielona energia z naszych  stacji ładowania zasili tysiące pojazdów elektrycznych rocznie – mówi Artur Kalicki, Członek Zarządu Polenergii eMobility.

 

Zrzut ekranu 2023 09 25 113102

 

Newgate Investment to inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych, który dysponuje portfelem 29 obiektów o łącznej powierzchni ponad 121 000 metrów kwadratowych. To nieruchomości zróżnicowane zarówno pod względem położenia na mapie Polski, jak i struktury najemców. Na koniec 2022 roku do portfela Newgate Investment trafiło 5 nowych obiektów, zlokalizowanych w Chorzowie, Częstochowie, Zielonej Górze, Grodzisku Mazowieckim i Ostrowi Mazowieckiej.

Rozwijając nasze portfolio nieruchomości grupy w Europie Śrdodkowo-Wschodniej, jesteśmy otwarci na innowacje i nowe potrzeby naszych najemców oraz klientów. Widzimy także ogromny potencjał we współpracy z Polenergią eMobility. Szczególnie, że energia, która zasila nowe stacje ładowania będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii, co wpisuje się w naszą strategię ESG-mówi Robert Dudziński, Head of Asset Managament Newgate Investment.

 

Zrzut ekranu 2023 09 25 113114

 

Polenergia eMobility dysponuje na ten moment siecią 24 stacji, która składa się z 33 ogólnodostępnych punktów ładowania. Niedawno spółka podjęła decyzje o przedłużeniu oferty niskich cen za usługę ładowania.

Do końca roku ceny za usługę ładowania na stacjach Polenergii to 1,60 zł brutto za kWh w punkcie AC i 1,99 zł brutto za kWh w punkcie DC. Szczegóły i regulamin promocji są dostępne na stronie polenergia-emobility.pl  oraz w darmowej aplikacji dla kierowców o tej samej nazwie.

 

Źródło: polenergia.pl

Polenergia Fotowoltaika
Plac Ireneusza Gugulskiego 1
02-661 Warszawa
Tel. 799-399-888
www.polenergia.pl
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz