Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Phoenix Contact i Elocity razem dla neutralności klimatycznej

Współpraca Phoenix Contact i Elocity umożliwi klientom zakup kompletnych stacji ładowania wyposażonych w zintegrowany system zarządzania.

Phoenix Contact i Elocity razem dla neutralności klimatycznej
Phoenix Contact i Elocity razem dla neutralności klimatycznej

Zakłady produkcyjne Phoenix Contact zlokalizowane są w 11 krajach na całym świecie (z czego trzy działają w Polsce), a w ofercie spółki znajduje się ponad 100 000 produktów. Wśród nich są również komponenty służące do budowy stacji ładowania aut elektrycznych, w tym produkowane w naszym kraju kable zasilania AC, DC i gniazda pojazdów.

 

Mimo długiej historii działalności firmy nie zatrzymujemy się, a wręcz przeciwnie – wciąż eksplorujemy coraz to nowe obszary – mówi Maciej Merek, prezes Phoenix Contact we Wrocławiu. – 100-lecie naszej firmy zbiegło się z rozwojem elektromobilności, którą chętnie wspieramy swoimi rozwiązaniami – podkreśla.

Jakość, innowacje i współpraca z liderami

Misją Phoenix Contact jest przyspieszenie światowej transformacji w kierunku elektromobilności pod hasłem “nothing is missing”. Zgodnie z tą ideą spółka współpracuje z wiodącymi producentami stacji ładowania dostarczając kompletne wyposażenie: od prostej ładowarki naściennej po wielostanowiskową stację szybkiego ładowania.

Naszymi znakami towarowymi są jakość i innowacyjność – mówi Maciej Merek – Tworzymy i dostarczamy komponenty dla takich marek jak Volkswagen Group, BMW Group, Ebusco czy Energica, dlatego przykładamy dużą wagę do kompetencji naszych partnerów. Chcemy wraz z ekspertami tworzyć technologię mającą wpływ na poprawę klimatu i kształtowanie postaw proekologicznych, takich jak transport zeroemisyjny – dodaje.

Idee te bliskie są również Elocity. Spółka dostarcza zaawansowane oprogramowanie stacji ładowania, nie tylko ułatwiając kierowcom codzienne ładowanie swoich aut zeroemisyjnych, ale także zarządzanie flotami pojazdów w szerokim zakresie: od kontroli, przez raportowanie, aż do rozliczeń ładowań służbowych aut na prywatnych stacjach. W oparciu o doświadczenie na rynku elektromobilności i autorską technologię Elocity obsługuje klientów w modelu sprzedaży lub dzierżawy stacji ładowania wraz z kompleksową obsługą. Firmy mogą liczyć na Elocity również w zakresie audytu miejsc wyznaczonych pod montaż stacji, wsparcie w doborze samych urządzeń i instalacji infrastruktury.

Cieszę się, że nasze autorskie rozwiązania i kompleksowe podejście są zauważane i cenione przez liderów branży technologicznej – mówi Michał Baranowski, CEO Elocity. – Połączenie komponentów produkowanych przez Phoenix Contact i stacji ładowania zintegrowanych z oprogramowaniem Elocity, da Klientom pewność, że trafia do nich gotowy produkt najwyższej jakości – zaznacza Michał Baranowski.

elo.city

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz