Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Holcim kupi 1000 elektrycznych ciężarówek od Volvo

Volvo Trucks podpisało list intencyjny dotyczący sprzedaży 1000 elektrycznych samochodów ciężarowych do 2030 r. szwajcarskiej firmie Holcim. To jeden z czołowych na świecie dostawców rozwiązań budowlanych. Umowa jest największym jak dotąd komercyjnym zamówieniem na elektryczne ciężarówki Volvo, a pierwsze 130 ciężarówek zostanie dostarczonych w 2023 i 2024 roku.

Holcim to globalny producent rozwiązań budowlanych z siedzibą w Szwajcarii. Teraz firma i jej kontrahenci uzgodnili z Volvo Trucks, że planują wdrożenie 1000 elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo do swojej floty w Europie. Gigantyczna operacja potrwa do 2030 r.

Długoterminowa współpraca i silne zaangażowanie firm w to, aby naprawdę coś zmienić, są niezbędne, aby urzeczywistnić duże redukcje CO2. Jestem bardzo dumny z partnerstwa, jakie nawiązaliśmy z Holcim, oraz z wyników, które razem osiągamy — Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny Volvo Group.

Pierwsze elektryczne ciężarówki dotrą w tym roku

Pierwsze 130 ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FH i Volvo FM zostanie dostarczonych na rynki takie jak Francja, Niemcy, Szwajcaria i Wielka Brytania w czwartym kwartale 2023 roku i przez cały 2024 rok. Umowa ze szwajcarską firmą jest wynikiem szerszej współpracy pomiędzy Holcim i Volvo Group.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Volvo w celu dekarbonizacji logistyki naszych europejskich operacji za pomocą flot elektrycznych, realizując nasz cel, jakim jest osiągnięcie 30% bezemisyjnych ciężkich samochodów ciężarowych do 2030 r.– Jan Jenisch, prezes i dyrektor generalny Holcim.

Jak wynika z obliczeń zastępując na obecnych trasach 1000 samochodów ciężarowych Volvo FH z silnikiem wysokoprężnym ciężarówkami Volvo FH Electric wykorzystującymi ekologiczną energię elektryczną, można zaoszczędzić do 50 000 ton CO2 rocznie.

Źródło: volvogroup.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz