Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

EV Experience: Biznes przekonał się do elektryków!

Coraz więcej polskich firm jest zainteresowanych elektromobilnością. Dowiódł tego pierwszy dzień EV Experience 2023, podczas którego niemal 900 przedstawicieli biznesu przejechało w ciągu 10 godzin prawie 3 tysiące kilometrów, zapoznając się z ponad 70 elektrycznymi pojazdami dostępnymi na polskim rynku.

EV Experience: Biznes przekonał się do elektryków!
EV Experience: Biznes przekonał się do elektryków! [źródło: www.pspa.com.pl]

W piątek, 26 maja odbył się dzień biznesowy EV Experience. Druga edycja największego w Polsce testu samochodów elektrycznych, organizowanego przez PSPA i Fundację EV Klub Polska we współpracy z Partnerem Tytularnym – firmą Visa, miała miejsce na Torze Modlin i po raz kolejny okazała się być wielkim sukcesem organizacyjnym.

Odbiorcy instytucjonalni są liderami rynku e-mobility. Odpowiadają za ponad 70% nowych rejestracji samochodów elektrycznych. W pierwszym dniu EV Experience udział wzięło prawie 900 gości, reprezentujących firmy z wielu różnych sektorów gospodarki. Uczestnicy wydarzenia mieli do dyspozycji ponad 70 testowych pojazdów elektrycznych. EV Experience to dla firm niepowtarzalna okazja, by przetestować najnowsze modele samochodów zeroemisyjnych i zapoznać się w części expo z najnowszymi rozwiązaniami m.in. z obszaru infrastruktury ładowania. To bezcenna wiedza ułatwiająca planowanie i realizację procesu elektryfikacji floty – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA.

 

DSC08629 rozmowa.jpg

 

Testy pojazdów to nie jedyne atrakcje przygotowane dla gości EV Experience. Maciej Bocheński, zarządca i instruktor Toru Modlin, w efektowny sposób zademonstrował możliwości i osiągi samochodów elektrycznych. Za sterami Tesli Model 3 udowodnił, że „elektryk” na ciasnym i krętym torze może lepiej driftować niż pojazdy o napędzie konwencjonalnym. W programie EV Experience nie zabrakło również specjalnie przygotowanych szkoleń z bezpiecznej jazdy w ramach Driving Academy. Na sekcji treningowej o długości 2,4 km (wraz z 250-metrową długą prostą), z 4 płytami poślizgowymi wyposażonymi w 2,5 metrowe kurtyny wodne, zrealizowanych zostało 6 modułów szkoleniowych z wykorzystaniem ponad 40 różnych modeli aut elektrycznych.

Specjalnie na potrzeby szkolenia z bezpiecznej jazdy przygotowaliśmy urozmaiconą flotę pojazdów. Przedstawiciele firm sprawdzili, jak na płycie poślizgowej zachowują się modele różnych segmentów, w tym m.in. Mercedes-Benz EQB, Audi Q4 e-tron, Volvo XC40, Citroen C4X, Skoda ENYAQ iV, Maxus EUNIQ 6, Fiat 500e, DS3 E-Tense czy Nissan Townstar Combi – mówi Albert Kania, Senior New Mobility Manager PSPA.

W dzień biznesowy uczestnicy wydarzenia mogli również zapoznać się z możliwościami pojazdów dostawczych zaprezentowanych w specjalnie utworzonej strefie e-CARGO. Firmy w Polsce nabywają coraz więcej elektrycznych samochodów dostawczych m.in. ze względu na atrakcyjne warunki dofinansowania z programu „Mój Elektryk”. W przypadku samochodów kategorii N1 wysokość dopłaty może wynieść nawet 70 tys. zł.

 

DSC08795.jpeg

 

Segment samochodów użytkowych jest najszybciej rozwijającym się obszarem rynku elektromobilności w Polsce, a oferta takich pojazdów jest coraz bardziej atrakcyjna. Podczas EV Experience zaprezentowaliśmy szereg zeroemisyjnych modeli LDV różnej wielkości. Przedstawiciele firm mogli bezpośrednio porównać możliwości przewozowe oraz przetestować je na torze – dodaje Albert Kania.

Źródło: pspa.com.pl 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz