Reklama
https://h2poland.com.pl/

Elocity i E-way24. Szybka droga do elektromobilności

Do grona firm, które rozwijają swój biznes w oparciu o technologię Elocity w modelu White Label dołączył właśnie E-way24. Spółka ma bardzo jasno opracowaną strategię, zgodnie z którą w ciągu najbliższych 18 miesięcy polscy miłośnicy elektromobilności będą mogli korzystać z rozległej sieci nowych stacji DC.

Elocity i E-way24. Szybka droga do elektromobilności
Elocity i E-way24. Szybka droga do elektromobilności

Przemyślana strategia biznesowa, doświadczony zespół i dynamiczny rozwój zgodny z założonym harmonogramem – tak w skrócie można opisać działalność E-way24. Obecnie spółka mocno koncentruje się na osiągnięciu wyznaczonych celów.

Reklama
oknonet.pl

Budujemy zespół specjalistów do spraw pozyskiwania terenów, skupiając się przy tym na najlepszych lokalizacjach. Chcemy, aby nasze stacje pojawiały się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, w sąsiedztwie centrów handlowych jak również centrów biznesowych. Jednym z naszych kluczowych założeń jest zapewnienie firmom łatwego dostępu do szybkich stacji ładowania. Widzimy, że szybko wzrasta popyt na usługi ładowania, a tym samym rośnie tempo elektryfikacji flot – mówi Leszek Wysocki, prezes zarządu E-way24.

Jak podkreśla prezes E-way24, to właśnie floty oraz transport ostatniej mili będą w dużej mierze rozwijać elektromobilność w Polsce. Firmy widzą bowiem biznesowe zalety płynące z przejścia na pojazdy elektryczne, zwłaszcza w branżach, gdzie kierowcy pokonują do 150 km dziennie. Oprogramowanie do zarządzania stacjami w naszej sieci dostarczane będzie przez jednego z liderów dostarczających takie oprogramowanie w Polsce – firmę Elocity.

Zdajemy sobie sprawę, że nasz plan rozwoju jest ambitny i przebiega on zgodnie ze wszystkimi wstępnymi założeniami. Budując naszą sieć współpracujemy tylko z solidnymi i doświadczonymi Partnerami. Dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z Elocity. Poprzedziliśmy ją oczywiście dokładną analizą rynkową. Rekomendacje, otwarte podejście oraz profesjonalizm w działaniu zdecydowały o wyborze Elocity na naszego Partnera biznesowego – mówi Tomasz Drzewiecki, dyrektor ds. technicznych E-way24.

A Michał Baranowski, CEO Elocity dodaje:

Elektromobilność w Polsce to temat wciąż nowy, choć coraz bardziej popularny. Współtworzymy go od 2017 roku i z tej perspektywy widzimy zmiany zachodzące na rynku EV. Cieszę się, że jesteśmy w takim momencie rozwoju, że nie tylko sami nabieramy coraz większego doświadczenia, ale też możemy dzielić się nim z nowymi firmami, które wspieramy technologicznie.

Pierwsze stacje z brandem E-way24 pojawią się na terenie całej Polski do końca 2023 roku, a ich uruchomienie planowanie jest na początek 2024 roku. Firma współpracuje między innymi ze znanymi stacjami benzynowymi, sieciami handlowymi, hotelami i restauracjami. Niedawno podpisała umowę o współpracę z siecią sklepów Topaz. Planuje również stworzenie hubów ładowania, do których dołączone zostanie ok. 10% z stacji DC deklarowanych w ciągu najbliższych 3 lat.

Źródło: elo.city

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz