Reklama
https://homecomfort.com.pl/

100 km za 5 złotych? To możliwe z przydomową stacją ładowania!

W dobie stale rosnących cen paliwa jazda samochodem w wielu przypadkach staje się nieopłacalna. Z drugiej strony trudno zrezygnować z tego popularnego środka transportu, przyzwyczailiśmy się bowiem do komfortu i szybkości przemieszczania się. Wszystko to sprawia, że poszukujemy alternatywnych rozwiązań, które sprawią, że jazda nie będzie obciążająca dla domowego budżetu. Rozwiązaniem są auta elektryczne i przydomowe stacje ładowania, dzięki którym można pokonać 100 km za 5 zł, zaś koszt zakupu takiego samochodu dzięki programowi „Mój Elektryk” może być niższy niż samochodu spalinowego podobnej klasy.

100 km za 5 złotych? To możliwe z przydomową stacją ładowania! [źródło: granton.com.pl]
100 km za 5 złotych? To możliwe z przydomową stacją ładowania! [źródło: granton.com.pl]

 

 

Krótka historia aut elektrycznych

Wydawać by się mogło, że samochody elektryczne to wynalazek dzisiejszych czasów. Nic bardziej mylnego! Pierwsze samochody, jakie powstały na świecie, miały silnik elektryczny. Następnie wynaleziono silnik hybrydowy, dopiero na końcu zaś spalinowy. Trudno dokładnie określić datę pojawienia się pierwszego pojazdu elektrycznego, jednak wiele źródeł wskazuje, że był to rok 1881, kiedy to francuski wynalazca Gustave’a Trouvé, zaprezentował pojazd elektryczny z własnym źródłem zasilania. Zamontował on w trójkołowym rowerze silnik elektryczny, dając tym samym początek erze tego typu pojazdów. Od tego czasu stale przechodziły one liczne ewolucje, aż wreszcie zostały wyparte przez silniki spalinowe i na wiele lat odeszły w zapomnienie. Dzisiaj znowu stają się popularne ze względu na liczne zalety. A do tych należy przede wszystkim bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego oraz niezwykle niskie koszty eksploatacji.

Jak podróżować bez obawy o koszty?

W dzisiejszych czasach najlepszym sposobem podróżowania samochodem bez obawy o koszty jest zakup auta elektrycznego. Najnowsza technologia sprawia, że można nim przejechać 100 km za 5 zł! Nie należy się obawiać o brak zasilania, ponieważ w związku z rosnącą liczbą elektryków pojawia się także coraz więcej stacji i punktów ładowania. Co więcej, można się także zdecydować na zakup przydomowej stacji ładowania, która zapewni nam pełen komfort.

Przy wykorzystaniu ładowarki naściennej z zabezpieczeniem ładowanie we własnym domu jest wygodne, bezpiecznie i szybkie. Na rynku pojawiają się także inteligentne systemy ładowania i zarządzania energią, które energię skumulowaną w samochodzie mogą oddać do sieci domowej, np. aby nagrzać wodę w czajniku albo zrobić pranie. To pozwala na utrzymanie stabilności sieci. Z czasem mają powstać też systemy premiowania kierowców za oddawanie prądu do sieci. Wtedy każdy posiadacz pojazdu elektrycznego będzie również aktywnym uczestnikiem rynku energetycznego. Wszystko to sprawia, że użytkowanie pojazdu elektrycznego jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bardzo ekonomiczne.

Marzy Ci się tanie podróżowanie, a ceny paliw przyprawiają Cię o zawrót głowy? Być może nadszedł czas, aby pomyśleć o zakupie auta elektrycznego wraz z przydomową stacją ładowania. To inwestycja, która szybko się zwróci i pozwoli żyć w zgodzie ze środowiskiem, a jednocześnie zadbać o stan domowego budżetu.

źródło: granton.com.pl

GrantON sp. z o.o.
ul. Złota 61/100,
00-819 Warszawa,
Biuro Łowicz:
Ul. Kozia 1
99-400 Łowicz
Nr telefonu 577 530 444
Adres email: [email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz