.
Reklama
heiztechnik banner 311023
.

Wentylatory podgrzejnikowe – czym są?

Wraz ze wzrostem popularności pomp ciepła i ekonomicznych nowoczesnych kotłów gazowych, zdecydowanie rośnie zainteresowanie urządzeniami typu grzejnik ścienny ze wbudowanym wentylatorem. Problem ten dotyczy głównie starszych domów, w których podczas budowy zamontowano grzejniki żeliwne, albo kaloryfery panelowe. W takich grzejnikach nie ma możliwości zainstalowania wentylatora w jego wnętrzu, ani zamontowania wentylatora na grzejniku. Podobny problem pojawia się w przypadku, gdy mamy w domu już zamontowane nowoczesne grzejniki, ale które nie są dostosowane do montażu wentylatorów pod grzejnikiem.

Wentylatory podgrzejnikowe - czym są?
Wentylatory podgrzejnikowe - czym są? [Źródło: regulus.com.pl]

 

Reklama
oknonet.pl

Jak zwiększyć moc grzejników?

Jednym ze sposobów zwiększenia mocy grzejników jest wymiana starych grzejników pokojowych bez wentylatora, na grzejniki z wentylatorem np. modele E – VENT, czy REVERS. Jeśli jednak nie chcemy dokonywać, aż tak daleko idących remontów, lub nie chcemy po raz kolejny wydawać pieniędzy na zakup grzejników, mamy inne nowe rozwiązanie. Jest nim wentylator podgrzejnikowy ZEPHYR VENT. Wentylator pod grzejnik ZEPHYR VENT dostępny jest w dwóch długościach 40 oraz 80cm.

Wentylator pod grzejnik, wentylator na grzejnik, a może do grzejnika?

W ostatnich miesiącach duża ilość klientów zwracała się do nas z pytaniem, czy mamy w ofercie wentylatory pod grzejnik. Na rynku nie ma wielu produktów rozwiązujących ten problem. Wentylatory do grzejnika z Allegro oparte są na prostych wiatrakach komputerowych. Ich zastosowanie nie pokrywa w całości długości grzejnika i wywołuje przepływ ciepłego powietrza (konwekcje) jedynie punktowo. Poza tym takich wiatraków nie można zastosować w domach z grzejnikami żeliwnymi. Cena takich wentylatorów wcale nie jest niska. Można również spotkać produkty, które umieszczane są na górze grzejników, jednak te rozwiązania wydają się być chybione.

ZEPHYR VENT – produkt, który jest odpowiedzią na potrzeby klientów

Posiadając te informacje, postanowiliśmy stworzyć nowy produkt. Produkt, który spełni oczekiwania klientów. Czyli zapewni szybszy przepływ powietrza przez, bądź wokół grzejnika, kaloryfera. Ponadto będzie estetyczny, a cena będzie do zaakceptowania przez każdego z naszych klientów.

W ten sposób powstał zupełnie nowy produkt w postaci wentylatora podgrzejnikowego ZEPHYR VENT.

Projektując wentylator pod grzejnik, wykorzystaliśmy wentylatory poprzeczne. Takie rozwiązanie charakteryzuje się cichą pracą przy bardzo małym zużyciu prądu. Z drugiej strony oferuje wysoką wydajność. Dodatkowo, jeśli zastosujemy kilka zestawów wentylatorów ZEPHYR VENT, to możemy pokryć całą długość kaloryfera. W przeciwieństwie do wentylatorów z Allegro, nasze wentylatory dmuchają na całej swojej długości, zapewniając optymalny przepływ, wydmuchując ciepłe powietrze w głąb pomieszczenia, przyspieszając wzrost temperatury.

Cechy i zalety wentylatorów pod grzejnikiem:

  • zwiększenie mocy grzejników ściennych bez konieczności zwiększania rozmiarów grzejników;
  • możliwość sterowania dynamiką grzania (jedno- lub trzybiegowe sterowanie wentylatorem);
  • można je zastosować w instalacjach niskotemperaturowych (pompy ciepła);
  • zalecane w przypadku zmiany pieców węglowych na kotły gazowe, czy pompy ciepła;
  • dynamiczne uzupełnianie trudnych do przewidzenia strat ciepła w pomieszczeniu;
  • podnoszenie temperatury w pomieszczeniach o dużej kubaturze;
  • ogrzewanie pomieszczeń rzadko lub krótkotrwale użytkowanych;
  • wspomożenie wentylacji pomieszczeń użytkowych.

Więcej informacji na stronie: regulus.com.pl

REGULUS®-system Wójcik s.j.
ul. Grażyńskiego 51
43-300 Bielsko-Biała
e-mail: [email protected]
tel: +48 33 812 36 69
www.regulus.com.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz