.
Reklama
https://powermeetings.eu/
.

W jakie elementy wyposażyć swoją kotłownię?

Firma Calefii wprowadziła do oferty kompaktowe, estetyczne rozwiązania w zakresie rozdziału i dystrybucji czynnika grzewczego.

Grupa pompowa 165
Grupa pompowa 165 [Źródło: caleffi.com]

Rozdzielacze z serii 550

Nowa seria 550 wprowadza dwa typoszeregi rozdzielaczy Dn 25 i Dn 32, przeznaczonych odpowiednio dla przepływów do 4 m3 /h oraz do 9 m3/h. Każdy z rozdzielaczy został wyposażony w fabryczną izolację o grubości 30 mm, co nie tylko ogranicza straty ciepła, ale również powoduje, że urządzenie dobrze się prezentuje zamontowane na ścianie kotłowni za pomocą fabrycznych wsporników, które znajdują się w komplecie. Rozdzielacze oferowane są w kilku konfiguracjach sposobu podłączenia, dzięki czemu można swobodnie dopasować je do wymogów instalacji. Uzupełnienie rozdzielacza stanowi nowe sprzęgło hydrauliczne z serii 550.

Sprzęgło hydrauliczne z serii 550

Reklama
oknonet.pl

Sprzęgło oferowane jest również w dwóch wielkościach dopasowanych do serii rozdzielaczy czyli do 4 m3/h oraz do 9 m3/h. Niewątpliwą zaletą jest sposób jego montażu bezpośrednio do rozdzielacza, co sprawia, że cały komplet jest kompaktowy i estetyczny. Sprzęgło zostało również wyposażone w fabryczną izolację o grubości 30 mm.

Dla zasilania poszczególnych obiegów rozdzielacza wymagana jest pompa obiegowa oraz dodatkowe wyposażenie. Jeśli chcemy utrzymać estetykę na wysokim poziomie najlepiej skorzystać z gotowego rozwiązania, jakim jest grupa pompowa. Tutaj firma Caleffi oferuje serię grup pompowych 165 bez podmieszania, jak również 167 wyposażoną w zawór trójdrogowy z siłownikiem.

Seria grup pompowych

Grupy pompowe mogą być wyposażone w pompy obiegowe firmy Wilo lub Grundfos. To, co wyróżnia je na rynku to wysokość całkowita, która wynosi jedynie 36 cm. Pomimo tak niewielkich rozmiarów urządzenie wyposażone zostało we wszystkie niezbędne elementy takie jak: termometry, kulowe zawory odcinające, zawór zwrotny, miejsce do montażu zaworu różnicowo-upustowego w przypadku takiej konieczności, w wersji z podmieszaniem zawór trójdrogowy z siłownikiem (230 lub 24 V; sterowanie 3 punktowe lub 0-10 V w zależności od wersji), klucz do zamknięcia zaworów.

Na uwagę również zasługuje fakt, że całość została zamontowania w izolacji o średniej grubości 30 mm, w której znajduje się miejsce dla prowadzenia przewodów. Grupy pompowe zostały tak zaprojektowane, aby w prosty sposób umożliwić zamianę miejscami zasilania i powrotu.

Dla zabezpieczenia instalacji warto zastosować grupę bezpieczeństwa wykonaną z polimeru z serii 305. Grupa wyposażona jest w: automatyczny odpowietrznik Robocal w wersji polimerowej, zawór bezpieczeństwa oraz manometr, całość dostarczana jest z fabryczną izolacją.

Dla utrzymania odpowiedniej sprawności całego systemu niezbędne będzie zamontowanie separatora zanieczyszczeń i separatora powietrza. I w tym przypadku producent również zastosował fabryczne izolacje dla serii Dirtmag®, jak również DiscalSlim, co nie tylko ogranicza utratę ciepła, ale również podnosi estetykę tych elementów.

Źródło: caleffi.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz